You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „POZIOM SKOKÓW CHŁOPAKÓW JEST UTRZYMYWANY”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „POZIOM SKOKÓW CHŁOPAKÓW JEST UTRZYMYWANY”

kruczek lukasz lgp bl - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "POZIOM SKOKÓW CHŁOPAKÓW JEST UTRZYMYWANY"

Dzisiejsze kwalifikacje w Trondheim polska kadra skoczków może określić jako bardzo udane. Do jutrzejszego konkursu dostali się wszyscy nasi skoczkowie, zwycięzcą serii został Piotr Żyła, pozostali reprezentanci również oddawali dobre skoki. Ponadto Kamil Stoch wygrał dwie wcześniejsze serie treningowe. To może rozbudzać apetyty kibiców na udany konkurs na Granaasen. Trener polskiej kadry – Łukasz Kruczek studzi jednak emocje. „Nic specjalnego, cały czas poziom skoków chłopaków jest utrzymywany.” – mówi.

  

SkokiPolska: Z kwalifikacji jest Pan zapewne zadowolony, co złożyło się na tak dobry występ Polaków?

Łukasz Kruczek: Nic specjalnego, cały czas poziom skoków chłopaków jest utrzymywany. Tutaj nie było wielkiej loterii z warunkami.

 

zyla piotr pzn - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "POZIOM SKOKÓW CHŁOPAKÓW JEST UTRZYMYWANY"

SP: Piotrek „odpalił” w pobliże rekordu skoczni, jak można ocenić jego skok?

Ł.K.: Solidny, można powiedzieć że jeden z lepszych w ostatnich dniach. Natomiast odległościami bym się tutaj nie fascynował. Dla nas najważniejsza jest jakość techniczna skoku.

 

SP: Dawidowi zdaje się odpowiadać ta skocznia, czy ma to wpływ z wysokim torem lotu i profilem obiektu?

Ł.K.: Skacze tak samo jak w Kuopio. A czy skocznia mu odpowiada – trudno jednoznacznie odpowiedzieć, generalnie jak są dobre i powtarzalne skoki to zazwyczaj – z małymi wyjątkami – są na każdej skoczni dobre.

 

SP: Skok Stefana był chyba jednym z jego najlepszych w oficjalnej serii od dłuższego czasu?

Ł.K.: Był taki, jakiego od niego się oczekuje i jakie potrafi skakać. Takie skoki pokazywał w zawodach Pucharu Kontynentalnego i z takim skokami można punktować w PŚ.

 

stoch kamil ak.pzn.lot - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "POZIOM SKOKÓW CHŁOPAKÓW JEST UTRZYMYWANY"

SP: W przypadku Kamila podobny zabieg jak w Lahti, dwa świetne treningi i odpuszczenie kwalifikacji, powodem jest to aby go nie przemęczać?

Ł.K.: Nie ma ryzyka zmęczenia. Monitorujemy wszystko na bieżąco. Dziś uznaliśmy, że po prostu nie ma potrzeby trenować i poprawiać bardzo dobrych skoków.

 

SP: Jak oceni Pan warunki, czy jutro możemy się spodziewać bardziej sprawiedliwego konkursu od tego w Kuopio?

Ł.K.: Sprawiedliwe w 100% nigdy nie będą, natomiast dziś warunki były podobne jak na Mistrzostwach Świata w Predazzo. Wedle tych informacji, które otrzymaliśmy na odprawie, jutro ma być bardzo podobnie.

 

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz