You are currently viewing PŚ TRONDHEIM: STOCH ZWYCIĘŻA I AWANSUJE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ!

PŚ TRONDHEIM: STOCH ZWYCIĘŻA I AWANSUJE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ!

stoch kamil ass - PŚ TRONDHEIM: STOCH ZWYCIĘŻA I AWANSUJE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ!

Kamil Stoch w pięknym stylu wygrał piątkowe zawody na dużej skoczni Graanasen w Trondheim. Prowadzenie i zwycięstwo dał Polakowi świetny skok na odległość 140 metrów.  Stoch awansował po dzisiejszym konkursie na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej!

Polak atakował z trzeciej pozycji. Fantastyczny skok wywindował go na pewne prowadzenie. Skaczący po nim Freitag uzyskał również świetną odległość- 136 metrów. Niemcowi zabrakło 1,7 punktu. Trzecie miejsce zajął dziś, Daiki Ito, który awansował z dalszej lokaty po I serii.

Prowadzący Robert Kranjec skoczył „jedynie” 132 metry i zakończył konkurs na piątym miejscu. czwarte miejsce zajął Michael Neumayer. Kolejne lokaty zajmowali: Peter Prevc, Jurij Tepes, Anders Jacobsen, Piotr Żyła i Severin Freund.

Do drugiej dziesiątki awansował Dawid Kubacki (131,5 m) na 17. miejsce; wypadł z niej z kolei Maciej Kot (126,5 m)- spadł na 24. Stefan Hula utrzymał swoją 29. lokatę, która dała mu dwa punkty do klasyfikacji PŚ.

W wyniku zwycięstwa Stocha i dalszych miejsc potencjalnych konkurentów w walce o podium PŚ (Jacobsen dziś był 8., Freund 10.) nasz reprezentant awansował na 3. miejsce generalnej klasyfikacji. Jego przewaga nad 4. Freundem wynosi jedynie 2 punkty.

PEŁNE WYNIKI I SERII

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz