You are currently viewing FIS CUP OBERSTDORF: DREHER I BOGNER WYGRYWAJĄ KONKURSY, UNTERBERGER ZWYCIĘŻA W SEZONIE

FIS CUP OBERSTDORF: DREHER I BOGNER WYGRYWAJĄ KONKURSY, UNTERBERGER ZWYCIĘŻA W SEZONIE

fis logo - FIS CUP OBERSTDORF: DREHER I BOGNER WYGRYWAJĄ KONKURSY, UNTERBERGER ZWYCIĘŻA W SEZONIE

W niemieckim Obersdorfie na skoczni normalnej (HS 106) odbyły się ostatnie dwa konkursy z cyklu FIS Cup. Zwyciężali w nich reprezentanci gospodarzy: Michael Dreher i Tobias Bogner. Zwycięstwo w całym cyklu rozgrywek wywalczył Austriak David Unterberger. Na starcie stanęło 82 skoczków.

 

W pierwszym konkusie Dreher jako jedyny przekraczał w obu próbach sto metrów (100,5 i 101 m). Zwyciężył z przewagą 7,5 pkt nad Markusem Eisenbichlerem ((98,5 i 100 m). Trzecie miejsce zajął także reprezentant gospodarzy Tobias Lugert (99 i 97,5 m). W pierwszej dziesiątce znalazło się ogólnie siedmiu Niemców.

W drugim konkursie ponownie całe podium obsadzili Niemcy, tym razem zwyciężył Tobias Bogner (skoki 101 i 100,5 m). Drugie i trzecie miejsce zajmowali podobnie jak we wcześniejszym konkursie- Eisenbichler (strata 0,5 pkt; skoki 97 i 104,5 m)i Lugert (100 i 101,5 m).

Konkursy z Oberstdorfie zakońćzyły cały cykl zmagań FIS Cupu. Zwycięzcą klasyfikacji został Austriak David Unterberger (367 pkt, w Oberstdorfie odpowiednio 15. i 5.) Drugimi miejscami w Oberstdorfie na 2. Miejsce w klasyfikacji przesunął się Marcus Eisenbichler (325 pkt). Kolejne miejsca zajmowali: Marcus Schiffner (300), Tobias Bogner (290) i Michail Maksimoczkin (281). W pierwszej dziesiątce znalazło się siedmiu Niemców, dwóch Austriaków i jeden Rosjanin.

PEŁNE WYNIKI I KONKURSU i DRUGIEGO           

KLASYFIKACJA GENERALNA FIS CUP

informacja własna, ewoxx.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz