You are currently viewing PIOTR ŻYŁA i KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska o KWALIFIKACJACH w OSLO

PIOTR ŻYŁA i KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska o KWALIFIKACJACH w OSLO

Zyla Piotr 3 S.Piwowar - PIOTR ŻYŁA i KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska o KWALIFIKACJACH w OSLO

W dzisiejszych kwalifikacjach w Oslo do konkursu dostało się czterech Polaków, a Kamil Stoch awans miał zapewniony. Bardzo dobre próbny oddawali m.in. Piotr Żyła (125,5 m / 4. miejsce) i Krzysztof Miętus (121 m / 16. miejsce). Oto co powiedzieli nasi kadrowicze tuż po zakończeniu serii kwalifikacyjnej:

  

Krzysztof Miętus: „Jestem zadowolony. Skoki może nie były jakieś super, ale takie poprawne i to co było ostatnio problemem w Trondheim zostało wyeliminowane. Skocznia jest taka dziwna, specyficzna. Ciężko ją określić, ale raczej przyjemna, także fajnie. Jutro będę chciał oddać dobry skok, a jakie zajmę miejsce, to zobaczymy.”

Mietus Krzysiek S.Piwowar - PIOTR ŻYŁA i KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska o KWALIFIKACJACH w OSLO

Piotr Żyła:Tak szczerze to nie skakało mi się dziś za dobrze. Nie mówię o tej ostatniej próbie, to był taki normalny skok, ale te dwa pierwsze treningowe… Tam miałem trochę problemów z dojechaniem do progu no i od razu metrów nie było, od razu w powietrzu narty robiły ze mną co chciały. A ten ostatni to już w porządku taki normalny skok, ale też inne podejście. Jak się nie skoczyło dobrze dwóch skoków to potem trzeba się trochę pobudzić więcej do życia. Tak trochę po podróży człowiek nie do życia dziś był, ale na kwalifikację wystarczyło. Jutro walczymy, także to jest najważniejsze.

W Oslo przeważnie miałem dobre starty. W zeszłym roku też nie skakałem jakoś super i dopiero na sam start się pozbierałem. Skocznia jest fajna jak się dobrze skoczy, a jak nie, coś się zepsuje to te metry już odlatują. Ale nie narzekam, ogólnie teraz mi się skacze dobrze wszędzie, także super mi się skoczyło ten jeden skok kwalifikacyjny. Jestem zadowolony.”

korespondencja z Oslo – Stefan Piwowar

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz