SIMON AMMANN KOŃCZY SEZON PO KONKURSIE W TRONDHEIM

SIMON AMMANN KOŃCZY SEZON PO KONKURSIE W TRONDHEIM

ammann simi sp wm - SIMON AMMANN KOŃCZY SEZON PO KONKURSIE W TRONDHEIM

Simon Ammann, który w sezonie 2012/2013 jedynie dwa razy stanął na podium, osiem razy zakończył zawody w czołowej dziesiątce, zdecydował, że zakończy sezon przedwcześnie. Utytułowany szwajcarski skoczek narciarski zrezygnował z udziału w nadchodzących zawodach w Oslo oraz Planicy.

 

Jak podał Szwajcarski Związek Narciarski, bezpośrednią przyczyną był rozczarowujący występ Szwajcara w Trondheim, gdzie uplasował się na miejscu 35. Sam Ammann wyjaśnia: „Przygotowywaliśmy się do tego sezonu bardzo solidnie pod względem technicznym i materialnym, co nie przełożyło się na wyniki.” Dodał, że podczas treningów prezentował się bardzo dobrze, jednak zawody nie przynosiły mu radości z osiągniętych rezultatów. „ Z tak dużym wkładem pracy nie chciałbym dołożyć sobie pod koniec sezonu jeszcze więcej frustracji. Nawet przeciętne wyniki nie spełniają moich wymagań, dlatego kończę ten sezon.” – dodał popularny „Simi”.

Kilka miesięcy wcześniej zakomunikował także, że zamierza zakończyć karierę sportową po Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Pomimo niepowodzeń w sezonie 2012/2013 patrzy z nadzieją w przyszłość – „Zauważyłem, że przygotowanie się do sezonu zimowego wymagało dużo energii. Jestem jednak pewny, że dwa ostatnie lata dobrze wykorzystałem, a skoki narciarskie w dalszym ciągu bardzo dużo dla mnie znaczą.” – podkreśla skoczek. Od tej pory będzie się najbardziej skupiał na przygotowaniach do nadchodzących Igrzysk. Niepodważalny, wielokrotny Mistrz Olimpijski wraca do domu, by się zregenerować. Już wiosną rozpocznie treningi, by w następnym sezonie sięgnąć po najwyższe pozycje.

źródło: skispringen.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz