STOCH, FREITAG I ITO O ZAWODACH W TRONDHEIM

STOCH, FREITAG I ITO O ZAWODACH W TRONDHEIM

freitag richard SPiwowar - STOCH, FREITAG I ITO O ZAWODACH W TRONDHEIM

Ostatnie już konkursy Pucharu Świata przebiegają szybko i emocjonująco. Pod koniec sezonu wyraźnie wzrosła forma reprezentacji Polski z Kamilem Stochem na czele, który po zwycięstwie w Mistrzostwach Świata dominuje nad rywalami. Dobre występy notują także Richard Freitag oraz Daiki Ito. Jesteście ciekawi, co powiedzieli po zawodach w Trondheim?

 

„To był dla mnie bardzo udany konkurs.” – rozpoczął Kamil Stoch, dodając, że jest z tego powodu bardzo szczęśliwy. „Pierwszy skok był dobry, ale lekko spóźniłem wyjście z progu, więc nie mogłem tak daleko odlecieć.” – wytłumaczył. Przyznał, że drugi skok był o wiele lepszy. Stoch powiedział także, że był to dobry dzień nie tylko dla niego, ale i dla kolegów z drużyny. „Cieszę się bardzo na skoki w Holmenkollen i jestem optymistycznie nastawiony. Dam z siebie wszystko, a potem zobaczymy, co przyniesie przyszłość.” – podsumował tegoroczny Mistrz Świata.

Richard Freitag ocenił, że jego drugi skok był naprawdę dobry, ale popełnił jeden mały błąd, przez co nie zwyciężył konkursu. „Jestem i tak bardzo zadowolony, ponieważ oba skoki były w porządku. Kamil dołożył jeszcze 1,7 pkt. przewagi, przegrałem w drugiej połowie.” Freitag ocenił, że musi się jeszcze nauczyć, jak radzić sobie w takich sytuacjach. „W tym momencie nie myślę dużo o Pucharze Narodów.” – wyjaśnił reprezentant Niemiec, który uważa, że nic nie jest pewne, gdyż wyniki reprezentacji są bardzo zbliżone.

Daiki Ito  przyznał, że on także popełnił błąd w drugim skoku. Pomimo to udało mu się wyraźnie poprawić swoją pozycję i zająć miejsce na podium. „W sumie jestem bardzo zadowolony ze swojego dzisiejszego wyniku. Moja forma zaczęła wzrastać tuż przed Mistrzostwami Świata we Włoszech. Od tamtej pory idzie mi całkiem nieźle.” – ocenił Japończyk. 

źródło: skispringen.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz