ANDERS JACOBSEN: KAMIL STOCH JEST NAJLEPSZY NA ŚWIECIE

ANDERS JACOBSEN: KAMIL STOCH JEST NAJLEPSZY NA ŚWIECIE

jacobsen anders kd - ANDERS JACOBSEN: KAMIL STOCH JEST NAJLEPSZY NA ŚWIECIE

Ostatnie konkursy w wykonaniu reprezentów Polski są pasmem wspaniałych sukcesów. Kamil Stoch po tym jak zdobył tytuł Mistrza Świata w Val di Fiemme wygrał dwa konkursy Pucharu Świata w Kuopio i Trondheim. Z kolei Piotr Żyła odniósł swój pierwszy w karierze tryumf podczas zawodów Oslo. Norweg Anders Jacobsen jest pełen podziwu dla naszych reprezentantów i wypowiada się o nich w samych superlatywach.

{jcomments on}

Kamil Stoch, któremu w ostatnim konkursie trochę zabrakło szczęścia, jest moim zdaniem obecnie najlepszym skoczkiem świata. Dzięki własnej publiczności Kamil oraz Piotr Żyła mieli w Oslo komfortowe warunku. Wygrali jednak zasłużenie. Byli po prostu najlepsi – przyznaje czterokrotny drużynowy wicemistrz świata.

 Do niedawna mogliśmy liczyć na emocje związane z występami pojedynczych skoczków. Teraz sytuacja się zmieniła. W końcówce sezonu Polacy zdominowali rywalizację na skoczniach. Dwa medale mistrzostw świata, zwycięstwa w ostatnich trzech indywidualnych konkursach Pucharu Świata w skokach i trzech zawodników w najlepszej dwudziestce klasyfikacji generalnej tego cyklu oraz podium w drużynówce. Takich osiągnięć jak Kamil Stoch, Piotr Żyła i ich koledzy nie ma w ostatnich tygodniach żadna reprezentacja. Mierzyć się z nami mogą tylko równie rozpędzeni Słoweńcy. Austriacy, Niemcy czy Norwegowie są w tej chwili o wiele słabsi. W niedzielę w Oslo szanse na wygraną miało przecież dwóch naszych zawodników.

 – To wspaniała sytuacja, na którą czekali wszyscy kibice. Jak zobaczyłem, że jestem trzeci, ale prowadzi Piotrek, to było mi chyba przyjemniej niż gdybym to ja został liderem. Piotrek zasłużył na zwycięstwo. A ono pokaże całej naszej drużynie, że trzeba walczyć o realizację swoich celów i marzeń, że można wygrywać – komentuje Stoch.

 Szanse na kolejne sukcesy już od czwartku w Planicy. Na tutejszym mamucie odbędą się konkursy kończące tak udany dla Polaków sezon. Czekają nas dwie imprezy indywidualne oraz drużynówka. Znajdujący się w fenomenalnej formie Stoch będzie walczył o drugie miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ.

źródło:eurosport.onet.pl/fakt.pl

Czytaj także:

DAWID KUBACKI: NA ŚWIĘTOWANIE PRZYJDZIE JESZCZE CZAS

AUSTRIACY NA PLANICĘ BEZ MORGIEGO I KOFLERA

 

Podziel się:

Dodaj komentarz