BJOERN EINAR ROMOEREN: NIE MOGŁEM RYZYKOWAĆ

BJOERN EINAR ROMOEREN: NIE MOGŁEM RYZYKOWAĆ

romoeren%20be%20kd - BJOERN EINAR ROMOEREN: NIE MOGŁEM RYZYKOWAĆ

Bjoern Einar Romoeren miał powrócić na kończące sezon zawody Pucharu Świata w Planicy.  Norweski skoczek, który wraca do skakania po przerwie związanej z operacją kręgosłupa po kilku skokach treningowych znów poczuł ból. Zawodnik nie chciał narażać swojego zdrowia i zrezygnował ze startów na Letalnicy.

{jcomments on}

Na początku marca Romoeren zapowiedział, że będzie się starał wystartować w Planicy. Oddał już kilka skoków na skoczni Midtstubakken w Oslo, jednak kontuzja nie dała o sobie zapomnieć.

Moje skoki były bardzo dobre i byłem z nich zadowolony. Niestety później pojawił się ból, przez który musiałem przerwać treningi – powiedział norweski skoczek.

Romoeren postanowił oszczędzać swoje zdrowie na najbliższy sezon. Swoje przygotowania ma planowo rozpocząć w lecie, kiedy to również wystartuje w pierwszych od czasu operacji zawodach międzynarodowych.

Odczuwałem bardzo silny bół. Postanowiłem, że warto zrobić teraz jeden krok w tył, żeby w lecie móc normalnie trenować. Mam wielkie nadzieję związane z przyszłym sezonem, więc nie mogłem ryzykować  – tłumaczy swoją decyzję Norweg.

źródło: skispringen.com

 

Podziel się:

Dodaj komentarz