You are currently viewing PREVC: POWSTRZYMAM SCHLIERENZAUERA

PREVC: POWSTRZYMAM SCHLIERENZAUERA

Prevc Peter SP - PREVC: POWSTRZYMAM SCHLIERENZAUERA

W sezonie 2012/2013 po sześciu konkursach rozegranych w ramach Pucharu Świata w lotach narciarskich prowadzi Austriak Gregor Schlierenzauer z dorobkiem 420 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Robert Kranjec ze stratą 98 punktów do lidera, a na trzeciej pozycji znajduje się Norweg Andreas Stjernen. W Planicy zapowiada się emocjonująca walka o Małą Kryształową Kulę – trofeum dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej lotów.

{jcomments on}

Trener Słoweńskiej reprezentacji- Goran Janus jest dobrej myśli: „Jesteśmy przyzwyczajeni, że w Planicy startują najmocniejsi zawodnicy tej dyscypliny sportowej. Schlierenzauer nie jest jednak nieosiągalny. Kranjec będzie walczył do końca- przed nami są jeszcze dwa konkursy.” Janus zdradził trójkę, która na pewno będzie reprezentowała drużynę podczas sobotnich zmagań. „Peter Prevc, Jurij Tepes, Robert Kranjec będą brali udział w konkursie drużynowym. Czwartego członka zespołu wytypujemy po piątkowym konkursie”-zakończył szkoleniowiec.

Kranjec w ubiegłym roku spełnił swoje marzenie wygrywając po raz pierwszy zawody na Letalnicy: ” Stawka zawodów jest wysoka. Mam nadzieję, że do Planicy przybędzie wielu kibiców, a organizatorzy dopną wszystko na ostatni guzik i nie będzie takich sytuacji jak podczas Mistrzostw Świata. Gwarantuje świetne widowisko i dalekie loty”- relacjonuje najbardziej doświadczony słoweński skoczek. „Czuję się dobrze po zawodach w Skandynawii, zdołałem powrócić do oczekiwanej formy. Teraz wszystko zależy od tego jak zaprezentuje się przed swoją publicznością. Jedno jest pewne- będę czerpał radość z latania". - dodał Kranjec.

Występu w Planicy z niecierpliwością oczekuje Peter Prevc- dwukrotny medalista z Val di Fiemme. W ubiegłym sezonie z powodu kontuzji oglądał zmagania z trybun jako widz. "Postaram się pomóc Robertowi i wyprowadzę z równowagi Gregora Schlierenzauera przed skokiem żeby zdobył jak najmniej punktów."- żartuje. "Liczę na wsparcie kibiców. Kiedy czuję, widzę i słyszę zachęcającą i dopingującą publiczność wtedy pojawia się sporo dodatkowej energii i skaczę jak nowo narodzony"- podsumowuje Prevc.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz