You are currently viewing SŁOWEŃCY ZDOMINOWALI PLANICĘ – WYPOWIEDZI PO OSTATNIM KONKURSIE

SŁOWEŃCY ZDOMINOWALI PLANICĘ – WYPOWIEDZI PO OSTATNIM KONKURSIE

Kranjec Robert S.Piwowar - SŁOWEŃCY ZDOMINOWALI PLANICĘ - WYPOWIEDZI PO OSTATNIM KONKURSIE

Ostatni weekend ze skokami narciarskimi należał zdecydowanie do słoweńskich skoczków. Zwyciężyli w konkursie drużynowym a w obu indywidualnych odegrali główne role: dziś wygrał Jurij Tepes, trzeci był Peter Prevc, a szósty Robert Kranjec; natomiast w piątek Prevc zajął drugie miejsce, Kranjec był piąty, a Tepes szósty. Widząc tak dobre rezultaty można powiedzieć, że szkoda tak szybkiego zakończenia sezonu.

 

Tepes Jurij 2 S.Piwowar - SŁOWEŃCY ZDOMINOWALI PLANICĘ - WYPOWIEDZI PO OSTATNIM KONKURSIEDzisiejsza rywalizacja zdecydowanie należała do młodego Jurija Tepesa. Słoweniec wygrał serię próbną (219 metrów), prowadził po pierwszej serii (217 metrów) by ostatecznie zdeklasować rywali w finałowym skoku (214 metrów)!
-„ Najmilszą rzeczą na koniec sezonu jest wygrana w domu! Chciałem wygrać ale bałem się do tego przyznać przed samym sobą. Wszystko pracowało idealnie. Nie miałem nic do stracenia. Po upadku jakiego tutaj doświadczyłem zacząłem skakać trochę inaczej. Jestem bardzo zmęczony, mam za sobą długi sezon.”- podsumował zwycięzca ostatniego konkursu PŚ 2012/2013.

Głos zabrał również Robert Kranjec: -„ Dzisiejszy wynik nie jest zły. Cały zespół miał udany weekend”.

prevc peter bl wm - SŁOWEŃCY ZDOMINOWALI PLANICĘ - WYPOWIEDZI PO OSTATNIM KONKURSIEZ rywalizacji jest również szczęśliwy Peter Prevc: -„ Jestem bardzo zadowolony z weekendu w Planicy. Zdobyłem trzy podia! To coś niesamowitego! Sezon nie mógł się zakończyć bardziej udanie”- powiedział rodak Tepesa.

 

Z osiągniętego wyniku i zdobytego doświadczenia cieszy się również Andraz Pograjc (17. W piątek, 24. w niedzielę, 1. w drużynie): -„ Z dzisiejszej postawy jestem zadowolony. W Planicy zrobiłem duży krok do przodu. Było to męczące ale niezapomniane.”

janus goran siol.net - SŁOWEŃCY ZDOMINOWALI PLANICĘ - WYPOWIEDZI PO OSTATNIM KONKURSIEZ trenowania takich skoczków może być dumny trener, Goran Janus. –„ Jestem bardzo zadowolony, że Jurij utrzymał prowadzenie po pierwszej serii. Zwyciężyć w Planicy to coś niesamowitego! Sezon był udany, to jest jak sen!” Chwali również swoich podopiecznych: -„ Są bardzo twórczy, pracowici, jestem bardzo szczęśliwy, że mam taki zespół”.

Słoweńscy skoczkowie zwracają uwagę na twórców całego sukcesu: trenera i sztab, który im towarzyszy.
-„ Goran jest bardzo dobrym motywatorem. Trener od przygotowania fizycznego- Matjaz Polak oraz asystenci głównego trenera- Jani Grilc i Nejc Frank a także trenerzy klubowi mają wkład w nasz sukces.”- podkreśla Jurij Tepes.

Robert Kranjec również chwali sztab a także dodaje: -„Jest cała grupa ludzi, którzy pracują na te sukcesy, od lekarza po cały sztab trenerski. Z Goranem jest czasem zabawnie, a czasem mniej. Wszyscy mamy dobre i złe chwile. To wszystko ma wpływ na zespół, pozytywny wpływ co widać po naszych wynikach.”

slovenia - SŁOWEŃCY ZDOMINOWALI PLANICĘ - WYPOWIEDZI PO OSTATNIM KONKURSIE

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w czołowej „20″ jest czterech Słoweńców: 6.miejsce zajął Robert Kranjec (pkt), 7.- Peter Prevc (744pkt), 13.- Jurij Tepes (571pkt), 16.- Jaka Hvala (480pkt), 48.- Matjaz Pungertar (45pkt), 57.- Andraz Pograjc (22pkt).

W klasyfikacji narodów Słowenia uplasowała się na czwartym miejscu z łączną liczbą 4664 punktów.

W Klasyfikacji najlepszych lotników drugie miejsce zajął Robert Kranjec (407pkt), 4.- Jurij Tepes (303pkt), 5,- Peter Prevc (296pkt), 19.- Jaka Hvala (82pkt), 37.- Andraz Pograjc (21pkt), 57.- Matjaz Pungertar (2pkt).

Źródło: planica.si / siol.net

Podziel się:

Dodaj komentarz