You are currently viewing STÖCKLA SPOSOBY MOTYWUJĄCE ZESPÓŁ

STÖCKLA SPOSOBY MOTYWUJĄCE ZESPÓŁ

Podopieczni Alexandera Stöckla okazali się najlepszą drużyną w sezonie 2012/2013. Norweski trener poprowadził kadrę do zwycięstwa zaledwie dwa lata po objęciu stanowiska. Stöckl znany jest nie tylko ze swoich umiejętności szkoleniowych, ale również sposobu, jakim motywuje drużynę.

 

„Powiedział, że to jest jak mecz siatkówki. Jest 24-21 dla Austrii. Chłopcy dobrze wiedzieli, co mają zrobić, musieli zmienić wynik na 26-24 dla Norwegii (...). Po zwycięstwie Stöckl oznajmił, że to właśnie było 26-24." - tak o sposobach 39-latka wypowiedział się Brathen, były norweski skoczek narciarski.

„On jest najlepszym trenerem. Przed ostatnimi zawodami motywował nas, krzycząc: Skopmy Austriakom tyłki!" -wspomina Anders Bardal.

Alexander Stöckl sam był oczywiście zachwycony. -„To jest nie do opisania. To wspaniałe uczucie dla trenera, kiedy osiąga sukces z zespołem."

Wcześniej pracował jako młodszy trener w Austrii i dobrze wie, że błędy jego rodaków pomogły wygrać Norwegom. - „Oczywiście, że to nie jest najprzyjemniejsze pokonać swój kraj, ale uczucie po zwycięstwie jest wspaniałe."

Źródło: nrk.no

Podziel się:

Dodaj komentarz