HARRI OLLI W DUECIE Z MATTIM NYKÄNENEM NA PODBÓJ SOCZI!

HARRI OLLI W DUECIE Z MATTIM NYKÄNENEM NA PODBÓJ SOCZI!

olli harri fot. matti bjoerkman - HARRI OLLI W DUECIE Z MATTIM NYKÄNENEM NA PODBÓJ SOCZI!

Harri Olli nie daje o sobie zapomnieć. Po zakończeniu kariery, zapowiedziach powrotu,  utracie trenera, kilkukrotnym ukaraniu go przez wymiar sprawiedliwości za jazdę po pijanemu i atak na kobietę, z Finlandii napływają bardziej optymistyczne wieści dotyczące skoczka.

Ostatni raz kibice mogli oglądać Olliego w krajowych Mistrzostwach Finlandii we wrześniu zeszłego roku, zajął wtedy 10. miejsce. Mimo tego wyniku zawodnik nie dostał się do kadry narodowej, która w zakończonym sezonie prezentowała się fatalnie.

Na konferencji prasowej w Helsinkach, Harri Olli ogłosił swoje wielkie cele na najbliższy rok, który wszak jest rokiem olimpijskim. Skoczek planuje dostać się do kadry narodowej na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Pomoże mu w tym legenda fińskich skoków narciarskich, Matti Nykänen, który zdecydował się zostać trenerem krnąbrnego Fina.

-„Moim celem jest miejsce w reprezentacji olimpijskiej na Soczi. Chcę osiągnąć sukces.”- zdradził 28-latek.

Optymistycznie nastawiony jest również nowy szkoleniowiec zawodnika: -„Jestem w 100% pewny, że Harri znów będzie walczył z najlepszymi. Mam doświadczenie i wiedzę i jestem przekonany, że razem wiele zdziałamy” – mówi Matti Nykänen.

Olli będzie trenował indywidualnie. Aktualnie zajmie się przygotowaniem fizycznym a latem rozpocznie skakanie. Będzie trenował w kraju oraz za granicą. Matti Nykänen wstępnie rozmawiał z Alexanderm Pointnerem o możliwości treningu w Austrii latem – jest to jak najbardziej możliwe. Zyskał również sponsora – kasyno Online.

Jest to niewątpliwie optymistyczna wiadomość dla fińskich skoków, które od pewnego czasu znajdują się w poważnym kryzysie. Możemy liczyć na to, że emocji w nadchodzącym sezonie nie zabraknie.

Źródło: mtv3.fi / berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz