You are currently viewing TOM HILDE: DALEKO MI DO ZADOWOLENIA

TOM HILDE: DALEKO MI DO ZADOWOLENIA

Hilde Tom S.Piwowar - TOM HILDE: DALEKO MI DO ZADOWOLENIA

Jeden z czołowych reprezentantów Norwegii – Tom Hilde nie jest zadowolony z minionego sezonu. Zawodnik klubu Asker Skiklubb w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 11 miejsce uzyskując 618 punktów.

 

Do najlepszych konkursów Hilde może zaliczyć występy w Japonii. Norweg w Sapporo wskoczył na podium plasując się na 2 miejscu, a kolejnego dnia zajął 4 lokatę. Był to jedyny medal indywidualny zdobyty przez 25-letniego zawodnika z Lillehammer tej zimy.

„Sezon 2012/2013 jest już zakończony, a ostatni dzień zmagań był chyba najlepszy. Mimo tego, że moje skoki nie były najlepsze to udało nam się wygrać w Pucharze Narodów co oznacza, że jesteśmy najlepszą drużyną tego sezonu! Nie zdobyliśmy tego trofeum w ciągu ostatnich 8 lat więc jest to wielkie osiągnięcie”- podkreśla Norweg.

„Sezon był dla mnie okej ale daleko mi do zadowolenia. Chciałem wrócić na sam szczyt, chociaż po mojej ubiegłorocznej kontuzji nie wiedziałem jak wysoko mogę celować” – tłumaczy Hilde.

„Udało mi się pokazać kilka dobrych skoków ale to zdecydowanie za mało. Tylko cztery skocznie mi podpasowały a to rozczarowujące.”

Tom Hilde podziękował fanom za wsparcie i frekwencję podczas całego sezonu: -„Dziękuję wszystkim co wspierali mnie i byli ze mną przez ten cały czas. To bardzo wiele dla mnie znaczy.” – zakończył sympatyczny Norweg.

Źródło: tom-hilde.com

Podziel się:

Dodaj komentarz