You are currently viewing PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: „TO BYŁA DLA MNIE KOŃCÓWKA MARZEŃ” (WIDEO)

PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: „TO BYŁA DLA MNIE KOŃCÓWKA MARZEŃ” (WIDEO)

piter b.leja - PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: "TO BYŁA DLA MNIE KOŃCÓWKA MARZEŃ" (WIDEO)

Piotr Żyła we wczorajszych Mistrzostwach Polski zajął 3. miejsce potwierdzając, że należy do najlepszych skoczków narciarskich w Polsce. Najważniejsze jednak, że minionym sezonem udowodnił, że znajduje się też w światowej czołówce, gdyż dwukrotnie stanął na pucharowym podium (Oslo, Planica), w tym w Norwegii wygrał. Specjalnie dla naszego portalu Piotrek opowiada o swoich wrażeniach po sezonie zimowym 2012/2013.

  

Kibice dopisali i fajnie się skacze przy takiej publiczności u siebie na skoczni. Swoje skoki oceniam bardzo dobrze, pierwszy trochę przyciąłem nad bulą, a drugi już był super, taki jaki ostatnio skakałem, jestem zadowolony. Wyniki pokazują też, że mamy bardzo silną drużynę.” – powiedział o MP.

zyla wisla leja - PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: "TO BYŁA DLA MNIE KOŃCÓWKA MARZEŃ" (WIDEO)

Na pytanie, czy był to dla niego sezon marzeń, Piotr odpowiedział: „Sezon zaczął się koszmarnie, ale końcówka na pewno, nawet te marzenia były niższe jak te miejsca. Dlatego to była końcówka marzeń.

Jak się dobrze skacze, wtedy ma się dużo lepszy humor. Jak się te skoki zepsuje, to humor nie jest taki dobry, ale po chwili przechodzi. Myśli się, że jutro lub za tydzień znowu zawody i będziemy walczyć dalej. Nie zrażam się porażkami, krok po kroku do przodu i tego staram się trzymać.” – opowiada Żyła.

Na pytanie o plany na najbliższy czas, polski skoczek odpowiedział: „Jeszcze nie miałem czasu na pomyślenie, trochę jeszcze nie ogarniam tego wszystkiego. Na pewno chwila, aby pozałatwiać te wszystkie sprawy, a potem arrivederci i mnie nie ma.” – zakończył z uśmiechem ulubieniec polskich kibiców.

{youtube}3dCk-Xoi2to&feature=youtu.be{/youtube}

 

korespondencja z Wisły – Bartosz Leja

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz