MISTRZOSTWA KRAJOWE: FRANCJA, KANADA, ROSJA

nizny tagil ski line.info peterriedel - MISTRZOSTWA KRAJOWE: FRANCJA, KANADA, ROSJA

Oficjalnie sezon Pucharu Świata dobiegł końca. Poszczególne kraje rozgrywają jeszcze krajowe mistrzostwa na obiektach dużych i normalnych. Mamy za sobą rywalizację w Polsce i Rosji. W przeciągu kilku ostatnich dni mistrzów wyłoniono też we Francji i Kanadzie.

KANADA

Zmagania odbyły się na skoczni olimpijskiej w Whistler. W gronie skaczących panów pojawili się reprezentanci USA oraz Szwajcarii. Konkursy zostały rozegrane na skoczni normalnej (29 marca; HS106) i dużej (30 marca; HS140). W obu zwyciężył… Szwajcar Pascal Kälin

10. William Rhoads: 114.5 m/107.5 m; 167.1pkt

Na obu skoczniach rywalizowały również panie. Mistrzynią na normalnej i dużej skoczni została Atsuko Tanaka.

Na skoczni normalnej Tanaka uzyskała 98,5m/103m; 240,5pkt).Na drugim miejscu uplasowała się Alexandra Pretorius (95,5m/104,5 m; 235,5pkt). Trzecia była Taylor Henrich (88,5m/87,5m; 194,0pkt).

Na obiekcie dużym Tanaka osiągnęła 122,5m oraz 129,5m i z łączną notą 224,1 pkt wygrała zawody. Drugie miejsce zajęła tak samo jak w konkursie na mniejszym obiekcie, Alexandra Pretorius (112m/123,5 m; 189,4pkt). Trzecia również tym razem była Taylor Henrich (102,5m /108,5 m; 146,8pkt).

Wyniki ze skoczni normalnej pań i panów.

Wyniki ze skoczni dużej pań i panów.

ROSJA.

Do mistrzów Denisa Kornilova oraz Ilmira Hazetdinova dołączyła skoczkini, która w konkursie na skoczni HS100 w Niżnym Tagile górowała nad rywalkami. Mistrzynią Rosji została Irina Avvakumowa (93,5m/92m; 233 pkt). Zwycieżczyni klasyfikacj generalnej Pucharu Kontynentalnego pań wyprzedziła drugą Anastazję Gladyshevą (86m/91m; 217pkt) oraz trzecią Darię Grushinę (87m/88m; 211 pkt).

Wyniki pań.

FRANCJA.

Skoczkowie i skoczkinie rywalizowali na obiekcie w Chaux Neuve. Na skoczni o HS106 rozegrano dwa konkursy indywidualne (pań i panów) oraz konkurs drużynowy mieszany.

Mistrzem Francji został Vincent Descombes-Sevoie.

10. Sacha Gardet: 105.5 m/109 m; 231.0pkt

Mistrzynią Francji została Lea Lemare (101,5m/113m; 216,8pkt). Drugie miejsce zajęła Julia Clair (93,5 m/103 m; 180,9pkt). Na najniższym stopniu podium uplasowała się Coline Mattel (100,5 m/ 106 m; 178,9pkt).