You are currently viewing ZAPRZESTANIE WSPÓŁPRACY HARRIEGO OLLI z MATTIM NYKAENENEM

ZAPRZESTANIE WSPÓŁPRACY HARRIEGO OLLI z MATTIM NYKAENENEM

olli harri suomen.hiihtoliitto - ZAPRZESTANIE WSPÓŁPRACY HARRIEGO OLLI z MATTIM NYKAENENEM

Niełatwa okazuje się współpraca Matti Nykaenena z fińskim 'skoczkiem-banitą’ – Harri Ollim. Około miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że fińska legenda skoków ma przygotować Olliego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku, gdzie celować miał w pozycje medalowe. Obecnie jednak okazuje się, że z powodu ciągłej kontuzji kolana 28-letni skoczek nie może wznowić treningów. Nykaenen zapowiedział, że w lecie nie będzie mógł współpracować ze swoim podopiecznym z powodu zaplanowanych koncertów z własnym zespołem muzycznym. Czy w taki sposób, po miesiącu zakończy się współpraca dwóch Finów?

 

Sportowy duet Nykanen – Olli od samego początku mógł wydawać się niezwykle kontrowersyjny. Zarówno trener jak i sam zawodnik mieli, a możliwe, że nadal mają problemy  wynikające ze zbyt rozrywkowego trybu życia. Niejednokrotnie miewali także problemy z prawem. Nawet w samej Finlandii nie podchodzono do powrotu Olliego entuzjastycznie. Nykaenen pozyskał jednak kilku znaczących sponsorów, przez co cały pomysł wydawał się być w miarę realny.

Tymczasem od rozpoczęcia współpracy, panowie nie przeprowadzili nykaenen matti uusijani - ZAPRZESTANIE WSPÓŁPRACY HARRIEGO OLLI z MATTIM NYKAENENEMnajprawdpodobniej ani jednego treningu, a Olli nie oddał ani jednego skoku na skoczni, co jest szczególnie istotne w obliczu nowych przepisów. Fiński skoczek nie oddał żadnej próby w nowym, bardziej obcisłym kombinezonie, który początkowo sprawiał trudności nawet czołowym skoczkom świata. 

Na chwilę obecną oficjalnym powodem zaprzestania współpracy jest kontuzja Olliego i koncertowe letnie plany Nykaenena. Jak jest w rzeczywistości - można snuć przypuszczenia. Można się też zastanawiać, czy od początku projekt ten nie był tylko medialnym przedstawieniem, dzięki którym obie 'gwiazdy' przypomniały o sobie szerszej publiczności.

Jednak jeśli nie, to jeżeli Harri nie wystąpi ani razu w letnich konkursach, perspektywa występu w Soczi, a nawet w jakichkolwiek zawodach zimowych niższej rangi od Pucharu Świata (Puchar Kontynentalny, FIS Cup) zaczyna się znacząco oddalać. Teraz możemy tylko czekać na zapowiedziane przez zawodnika na lato dokładniejsze informacje dotyczące jego rzekomego powrotu.

Źródło: seiska.fi / informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz