You are currently viewing NORWEGOWIE SKAKALI DO CELU (WIDEO)

NORWEGOWIE SKAKALI DO CELU (WIDEO)

elverum sorsell kim rene a.sierotnik - NORWEGOWIE SKAKALI DO CELU (WIDEO)

 Norwegowie postanowili wziąć przykład z Polaków i zorganizować konkurs skoków do celu. Zaproszono do tej zabawy zawodników na co dzień skaczących w PK czy PŚ – Fredrika Bjerkeengena oraz Kim Rene Elverum Sorsella. Konkurs ten miał miejsce na skoczni Midtstubakken (HS 106) w Oslo i był transmitowany przez telewizję „Golden Goal”.

  

Zabawa ta polegała nie na oddaniu tak jak w normalnej rywalizacji jak najdłuższego skoku, tylko trzeba było dolecieć do konkretnego celu. Linie wyznaczające cel skoku zostały ustanowione na 25m, 40m oraz 100 metrze, a zwycięzcą został zawodnik, którego suma trzech odległości była najbliższa 165 m.

bjerkeengen fredrik a.sierotnik - NORWEGOWIE SKAKALI DO CELU (WIDEO)

Zawody wygrał Kim Rene Elverum Sorsell, którego wynik był najbliższy od pożądanego (do 165 metrów brakło mu tylko 16,5m). Bjerkeengen był gorszy od swojego kolegi o 7 m.

 „Telewizja Golden Goal zadzwoniła do mojego Dyrektora Sportowego w Lillehammer z pytaniem o taką możliwość, a on rzecz jasna zgodził się. Sprawiło mi to ogromną frajdę, jako że jestem typem lubiącym wyzwania, a to z pewnością do nich należało, ponieważ nigdy wcześniej nie robiłem czegoś takiego” – powiedział Sorsell.

 Jeśli coś w tym stylu pojawi się pewnego dnia w kalendarzu Pucharu Świata, możecie na mnie liczyć. Uważam też, że jest to coś zdecydowanie bardziej atrakcyjnego niż regularne konkursy na średnich obiektach, a show tego rodzaju na takiej skoczni byłoby ciekawe” – poparł go Bjerkeengen.

 

Oto wideo przedstawiające skoki podczas tego konkursu:

{youtube}eZEh9lCsg4c{/youtube}

 

Źródło: Berkutschi.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz