KALENDARZE FIS NA SEZON 2013/2014 – JEST KILKA ZMIAN

KALENDARZE FIS NA SEZON 2013/2014 – JEST KILKA ZMIAN

fis logo - KALENDARZE FIS NA SEZON 2013/2014 - JEST KILKA ZMIAN

FIS opublikował kalendarze zawodów na sezon letni oraz zimowy (2013/14).  Terminarze konkursów różnią się nieco od ich szkiców i w kilku punktach mogą być dla niektórych zaskoczeniem. Cykl Letniej Grand Prix rozpocznie się w Hinterzarten w ostatni weekend lipca (27 – 28 lipca), co oznacza, że zawody w Niemczech odbędą się dwa tygodnie wcześniej niż pierwotnie planowano. Data konkursów w Wiśle pozostaje bez zmian (02 – 03 sierpnia). Wprowadzono jeszcze jedną drobną zmianę, a mianowicie zawody które miały odbyć się w Czajkowskim zostaną jednak przeprowadzone w Niżnym Tagile.

 

Puchar Świata rozpoczną wyjątkowo zawody w Klingenthal (23 – 24 listopada), kolejną niespodzianką są zawody w Titisee – Neustadt w połowie grudnia, tydzień po nich odbędą się jeszcze konkursy w Engelbergu co oznacza, że skoczkowie rozpoczną przerwę świąteczną dopiero 23 grudnia. Niestety z kalendarza zimowych zawodów zniknęła Wisła, co oznacza, że zawody w Polsce odbędą się tylko i wyłącznie w Zakopanem (17 – 18 stycznia). Tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Soczi skoczkowie przeniosą się do Falun aby przetestować skocznię na rok przed Mistrzostwami Świata w Narciarstwie Klasycznym. W połowie marca odbędą się Mistrzostwa Świata w Lotach w czeskim Harrachovie, a tuż po nich w słoweńskiej Planicy odbędą się zawody kończące sezon olimpijski.
 

Nie jest to jeszcze ostatecznie zatwierdzony przez FIS terminarz, jednak raczej nie należy się spodziewać w nim żadnych zmian.

Terminarze zawodów w sezonie 2013/2014:

Źródło: FIS / informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz