SARAH HENDRICKSON z NAGRODĄ OLIMPIJKI ROKU STANU UTAH

SARAH HENDRICKSON z NAGRODĄ OLIMPIJKI ROKU STANU UTAH

hendrickson sarah s.piwowar - SARAH HENDRICKSON z NAGRODĄ OLIMPIJKI ROKU STANU UTAH

Sarah Hendrickson, która w minionym sezonie zimowym została Mistrzynią Świata w Val di Fiemme oraz zajęła drugie miejsce w generalnej klasyfikacji PŚ, została wyróżniona jako Olimpijka Roku podczas uroczystości przyznania Nagród Sportowych Gubernatora Stanu Utah. Skoczkinie w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich będą rywalizować po raz pierwszy w historii dopiero w 2014 roku w Soczi, jednak Amerykanka jest na dobrej drodze, aby w Rosji odnieść sukces. Od dwóch sezonów prezentuje znakomitą formę i jest wśród kilku najlepszych skoczkiń świata. 

 

„Dostąpiłam zaszczytu otrzymania nagrody Olimpijki Roku podczas uroczystości wręczenia Nagród Sportowych Gubernatora Stanu Utah. Trudno wyrazić słowami, jak bardzo jestem wdzięczna wszystkim osobom z Utah, że pomogli mi dotrzeć tu gdzie jestem teraz. Jestem dumna z bycia mieszkanką Utah!” – napisała zawodniczka na swoim Fan Page’u na Facebooku.

Przypomnijmy, że Hendrickson mimo młodego wieku jest jedną z najbardziej utytuowanych skoczkiń narciarskich w żeńskiej historii tej dyscypliny sportu. Jest m.in. Mistrzynią Świata (Val di Fiemme 2013), zdobywczynią Kryształowej Kuli (2011/2012) i drugiego miejsca w PŚ sezonu 2012/2013, dwukrotną medalistką Mistrzostw Świata Juniorek (brąz – Hinterzarten 2010, srebro – Erzurum 2012), triumfatorką 13 konkursów PŚ.

Źródło: stateofsportawards.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz