You are currently viewing NIEMELÄ PRAWDOPODOBNIE POZOSTANIE NA STANOWISKU

NIEMELÄ PRAWDOPODOBNIE POZOSTANIE NA STANOWISKU

niemela pekka berkutschi - NIEMELÄ PRAWDOPODOBNIE POZOSTANIE NA STANOWISKU

Sprawy fińskiego trenera ciąg dalszy. Ciągle nie ma ostatecznej decyzji odnośnie losu fińskich skoczków. Pojawiła się jednak informacja o prawdopodobnym pozostaniu Pekki Niemelä na stanowisku.

 

Miniony sezon 2012/2013, z czego każdy kibic skoków narciaciarskich zdaje sobie sprawę, był w wykonaniu fińskich skoczków zwyczajną tragedią. Mocni kiedyś, stanowiący potęgę dyscypliny, byli zwyczajnym tłem dla reszty zawodników. Takiego stanu rzeczy upatrywano we wszystkich aspektach drużyny, w kłopotach finansowych, w osobie trenera. Po zakończeniu sezonu mówiono o zwolnieniu z posady Pekki Niemelä. Pojawiły się pierwsze kandydatury na nowego trenera. Mocnym kandydatem był Kari Yliantila. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że Pekka pozostanie na swoim stanowisku. Fiński Związek Narciarski chce powierzyć dlasze szkolenie fińskich skoczków do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. 

Ostateczna decyzja zapadnie w następnym tygodniu. Kari Yliantila prawdopodobnie zostanie obsadzony w innej funkcji wspierającej trening fińskich zawodników.

Źródło: skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz