JUKKA-PEKKA VUORI KANDYDATEM NA PREZESA FIŃSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO

Kandydaturę na prezesa Fińskiego Związku Narciarskiego ogłosił Jukka-Pekka Vuori, który od maja 2012 roku pełni funkcję przewodniczącego Fińskiego Stowarzyszenia dla Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Już wtedy mówił o koniecznych zmianach, które z powrotem wywindują Finlandię na czołowe miejsca.

– „Fińskie skoki narciarskie i kombinacja norweska mają doskonałą tradycję, jednak teraz musimy wprowadzić zmiany wielu dziedzinach. Najpierw będę koncentrować się na marketingu i sprzedaży, zarządzaniu procesami reklamowymi, jak i na wzmocnieniu marki. Dzięki temu możemy wpływać na finanse i w ten sposób pracować nad lepszymi wynikami w sporcie.” – mówił.

Vuori ma już sporą wiedzę na temat biznesu, marketingu, komunikacji i zarządzania marką. Ma także 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu marketingiem sportowym, a przez ostatnich 5 lat pracował jako szef marketingu i komunikacji w firmie Fonecta. Można więc mieć uzasadnioną nadzieję, że sprawdziłby się w odpowiedzialnej roli przewodniczącego FZN.

– „Myślę, że jestem odpowiednią osobą, która jest w stanie przywrócić wiarę w fińskie dyscypliny narciarskie.” – powiedział kandydat.

Nowy prezes zostanie wybrany 18 maja w Seinäjoki.

Źródło: m.iltasanomat.fi / skijumping-info.com

Podziel się:

Dodaj komentarz