You are currently viewing ANZE SEMENIČ – TRIUMFATOR PUCHARU KONTYNENTALNEGO o NADZIEJACH NA PRZYSZŁOŚĆ
Anze Semenic, fot. Bartosz Leja

ANZE SEMENIČ – TRIUMFATOR PUCHARU KONTYNENTALNEGO o NADZIEJACH NA PRZYSZŁOŚĆ

semenic anze b.leja - ANZE SEMENIČ - TRIUMFATOR PUCHARU KONTYNENTALNEGO o NADZIEJACH NA PRZYSZŁOŚĆ

Anze Semenič, niespełna 20 letni skoczek ze Słowenii, zadebiutował w narciarskim świecie w 2010 roku, startując w zawodach Alpen Cup. Słoweniec w szerszym gronie zauważony został w sezonie 2012/2013. Wygrał bowiem Puchar Kontynentalny oraz zdobył tytuł drużynowego Mistrza Świata Juniorów w Libercu. Dzięki dobrym występom w zawodach „drugiej ligi” skoków narciarskich w styczniu 2013 roku zaliczył debiut w Pucharze Świata (zajął 40. miejsce w Wiśle). W wywiadzie dla fisskijumping.com dowiadujemy się o jego planach i nadziejach na przyszłość.

Swoją przygodę ze skakaniem Semenič rozpoczął w wieku 8 lat, z powodu miłości do tej dyscypliny oraz wsparcia rodziny. O swoim sukcesie w Pucharze Kontynentalnym wypowiedział się jednak skromnie: „Miło jest zwyciężyć w klasyfikacji generalnej. Byłem naprawdę zaskoczony, kiedy włączyłem się do walki o triumf. Zawsze marzyłem o rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie.”

semenic anze s.piwowar - ANZE SEMENIČ - TRIUMFATOR PUCHARU KONTYNENTALNEGO o NADZIEJACH NA PRZYSZŁOŚĆ

Podczas Pucharu Świata w Wiśle, Semenič mógł po raz pierwszy w roli zawodnika poczuć atmosferę zawodów najwyższej rangi. Jak sam przyznał, ten występ był dla niego wyjątkowy.

Po 14 dniach odpoczynku po sezonie zimowym Słoweńcy rozpoczęli treningi. Celem Anze Semenična przyszły sezon jest utrzymanie dobrej passy w Pucharze Kontynentalnym oraz dostanie się za sprawą tego do reprezentacji na Letnią Grand Prix. Jak zapowiada, będzie się starał, aby znaleźć się w kadrze na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

„Moim największym marzeniem jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, chciałbym także pobić rekord świata w długości lotu." – wymienia swoje marzenia i plany ambitny Słoweniec.

Źródło: fisskijumping.com