ROSYJSKIE SZTABY SZKOLENIOWE JEDNAK BEZ ZMIAN PRZED IGRZYSKAMI

ROSYJSKIE SZTABY SZKOLENIOWE JEDNAK BEZ ZMIAN PRZED IGRZYSKAMI

vassiliev dimitry b.leja - ROSYJSKIE SZTABY SZKOLENIOWE JEDNAK BEZ ZMIAN PRZED IGRZYSKAMI

Na posiedzeniu Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich zostały podjęte decyzje dotyczące sztabu szkoleniowego. Choć Aleksandr Uvarov nie był zadowolony z efektów pracy rosyjskich trenerów, postanowił przedłużyć z nimi kontrakty. Arefiev i Borovitin poprowadzą Sborną przez olimpijski sezon.

  

„Zawodnicy mają ogromny potencjał i duże możliwości. Udowadniali to kilkakrotnie w poprzednim sezonie. Brakuje stabilności i to trzeba będzie naprawić.” – komentuje prezes organizacji. „Zauważalne są błędy w systemie szkolenia i nad tym też popracujemy. Natomiast zmiana trenera trzeci raz w ciągu trzech lat zdestabilizowałaby jednak skoczków, więc nie będziemy eksperymentować”- dodaje. „Miniony sezon w wykonaniu kobiet nie był najgorszy. Dlatego co do piastowanego stanowiska przez Borovitina nie mieliśmy większych zastrzeżeń. Mamy nadzieję, że tak dobry specjalista jakim jest Areviev podoła zadaniom, które mu postawiliśmy i podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi będziemy zadowoleni z podjętej na posiedzeniu decyzji.”- zakończył Uvarov, szczególnie chwaląc występy Iriny Avvakumovej.

avvakumova irina 2 s.piwowar - ROSYJSKIE SZTABY SZKOLENIOWE JEDNAK BEZ ZMIAN PRZED IGRZYSKAMI

Aleksander Arefiev jest zadowolony z przebiegu posiedzenia Federacji Skoków Narciarskich. „Spotkanie przebiegło sprawnie, profesjonalne i z pozytywnym dla mnie wynikiem. Dostaliśmy cenne wskazówki, które zostaną wypróbowane.”- opowiada główny trener męskiej kadry. „Przed zebraniem byłem przygotowany na każdą możliwość. Oczywiście cieszę się, że mogę poprowadzić drużynę do IO.” Areviev w wywiadzie dla rosyjskiego portalu sportowego opowiedział o negatywnych skutkach zmiany trenera na 8 miesięcy do Igrzysk Olimpijskich. „To byłby zły krok. Nawet najlepszy trener w tak krótkim czasie nie mógłby zdziałać cudów. Na poznanie zawodnika, jego możliwości, dobranie odpowiednich treningów i wielu innych czynników składających się na sukces, szkoleniowiec potrzebuje minimum pół roku. Wydaje mi się, że postępy w wystąpieniach rosyjskich skoczków i tak są zauważalne.”- komentuje Arefiev. „Będę robił co w mojej mocy by podczas najważniejszej imprezy sezonu skoczkowie byli w świetnej dyspozycji. Interesją nas wyłącznie medale olimpijskie i taki cel sobie stawiamy. Treningi rozpoczynamy w tym miesiącu”- deklaruje szkoleniowiec.

Źródło: tramplin.perm.ru

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz