You are currently viewing PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: „WOLĘ AKTYWNIE WYPOCZYWAĆ” (WIDEO)

PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: „WOLĘ AKTYWNIE WYPOCZYWAĆ” (WIDEO)

podsumowanie 2013 20130425 1671723687 - PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: "WOLĘ AKTYWNIE WYPOCZYWAĆ" (WIDEO)

Piotr Żyła pomimo przerwy w skokach, nie daje o sobie zapomnieć kibicom skoków narciarskich. Polski skoczek wziął udział w kampanii reklamowej, można go zobaczyć w programach rozrywkowych, ostatnio wraz z kolegami z kadry zawitał do Centrum Olimpijskiego w Warszawie, gdzie podsumowano sezon 2012/2013. Jak przyznał zawodnik z Wisły, nie myślał o przerwie w treningach cały czas aktywnie spędzając czas. Nie postawił sobie jeszcze konkretnych celów na lato – „Jak będę miał chwilkę, żeby siąść, przemyśleć, wtedy będę myślał, a jak nie to nie” – przyznał z właściwym sobie humorem.

 

„Miło jest, gdy puszczą taki materiał, w którym robiło się dobre wyniki – nie tylko, ja, ale i koledzy. Na pewno są chwile wzruszenia” – powiedział nam Piotrek po obejrzeniu materiału filmowego przypominającego sukcesy Polaków z Mistrzostw Świata w Val di Fiemme.

Piotra często można zobaczyć w ostatnich miesiącach w różnego rodzaju mediach. „Odkąd jestem w mediach – rzadko tam zaglądam.” – podkreślił. – „A jakie są tego plusy i minusy? Na pewno miłe jest gdy ludzie chcą autograf, czy zdjęcie, a minusy – jak się idzie na zakupy trzeba sobie więcej czasu znaleźć, z każdym też się nie przegada, ale jak się ktoś o coś zapyta – trzeba z nim porozmawiać.”

Żyła mówi też o aktywnym wypoczynku, który preferuje: „Trzy dni po Mistrzostwach Polski miałem chwilę przerwy, nie trenowałem. Chodziłem jednak w góry z Adamem [Małyszem], na siłowni zaczęliśmy się ruszać, byliśmy w Egipcie gdzie pograliśmy w piłkę, w tenisa, chodziliśmy na fitness. Raczej wolę aktywnie wypoczywać niż siednąć i miesiąc nic nie robić, bo po tym miesiącu zanim bym zastartował – mogło by być już po zimie. Wolę być cały czas w ruchu.”

„W głowie się już układa co by się chciało przez lato zrobić, jaki trening wykonać. Nie miałem jednak jeszcze czasu po zimie, aby siąść spokojnie i pomyśleć jakie sobie cele postawić. Na pewno nie we wszystkich konkursach w lecie będziemy startować, bardziej tak kontrolnie, aby być z zawodnikami w rywalizacji.” – powiedział o letnim skakaniu.

„Jak będę miał chwilkę, żeby siąść, przemyśleć, wtedy będę myślał, a jak nie to nie” – zakończył z właściwym sobie humorem Piotr.

 

{youtube}AHkY6ojkhks{/youtube}

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz