You are currently viewing IRINA AVVAKUMOVA: „CZOŁOWA SZÓSTKA PODCZAS IGRZYSK JEST OSIĄGALNA”

IRINA AVVAKUMOVA: „CZOŁOWA SZÓSTKA PODCZAS IGRZYSK JEST OSIĄGALNA”

avvakumova irina 2 s.piwowar - IRINA AVVAKUMOVA: "CZOŁOWA SZÓSTKA PODCZAS IGRZYSK JEST OSIĄGALNA"

Na konferencji prasowej najlepsza rosyjska skoczkini narciarska – Irina Avvakumova, opowiedziała o celach jakie stawia przed sobą i oczekiwaniach wobec całej kadry w sezonie 2013/2014. Zadanie do wykonania dla rosyjskich skoczkiń: miejsce w czołowej szóstce na Igrzyskach w Soczi.

 

„Myślę, że zrobiłam duże postępy przede wszystkim techniczne. Wcześniej noty za styl nie przekraczały 18 pkt, teraz nastąpił progres. Czołowa '6′ podczas Igrzysk Olimpijskich jest osiągalna.” – mówi Avvakumova. Mistrzyni Rosji zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego w minionym sezonie oraz ulokowała się na 13. pozycji Mistrzostw Świata w Val di Fiemme.
 

„Zamierzam osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Mam nadzieję, że koleżanki z ekipy też pokażą wszystko na co je stać. A stać nas na dużo.” – relacjonuje liderka Sbornej. „Zaczynamy intensywne treningi i przygotowania. Olimpiada odbędzie się w naszym kraju i powinniśmy pokazać się z jak najlepszej strony. Teraz ciężko cokolwiek obiecywać, należy po prostu robić to co do nas należy.”- zakończyła zawodniczka klubu Moskva SHVSM.

Trener żeńskiej kadry rosyjskich skoczkiń – Alexey Brovitin, optymistycznie podchodzi do kolejnego sezonu Pucharu Świata. „Uważam, że jesteśmy w stanie nadrobić jak najwięcej zaległości w stosunku do innych ekip. Najważniejszym celem jest praca nad techniką i stylem.”- podsumował szkoleniowiec.

Źródło: tramplin.perm.ru

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz