PRACE W WILLINGEN POSTĘPUJĄ – POWSTAJE NOWA WIEŻA SĘDZIOWSKA

PRACE W WILLINGEN POSTĘPUJĄ – POWSTAJE NOWA WIEŻA SĘDZIOWSKA

willingen muehlenkopfschanze jeses - PRACE W WILLINGEN POSTĘPUJĄ – POWSTAJE NOWA WIEŻA SĘDZIOWSKA

Skocznia Mühlenkopfschanze w Willingen miała duże opóźnienie w pracach budowlanych. Pierwotnie wszystko miało być gotowe jesienią 2012 roku, jednak w wyniku problemów z instalacją elektryczną oraz stromym terenem pod budowę gniazda sędziowskiego, terminy uległy dużemu przesunięciu. Prace rozpoczęły się w lutym tego roku, stara wieża sędziowska została zniszczona i powstaje nowa.

Willingen otrzymało dofinansowanie z kraju związkowego Hesja, w wysokości 1,4 miliona Euro. Swoją cegiełkę dołożyli również: powiat Waldeck-Frankenberg i gmina Willingen. Cały projekt sięga 2 milniowó Euro. Kwoty te bardzo pomogły w realizacji prac na skoczni, która dzięki inwestycjom spełni zasady obowiązujące w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

W miejscu starej wieży sędziowskiej powstała czteropoziomowa konstrukcja fundamentów, która pochłonęła sto metrów sześciennych betonu. Pod koniec tygodnia na skoczni pojawi się dźwig, który ustawi pięć betonowych części (każda ważąca po 5 ton) w celu wyrównania poziomów. Całość będzie miała wysokość 50 metrów. 
Na skoczni zamontowane zostaną też reflektory zapewniające stałe oświetlenie skoczni.

-Cieszę się, że inwestujemy w sport, a co za tym idzie w utalentowanych sportowców w Hesji, którzy będą mogli cały czas się rozwijać. – powiedział Minister Sportu, Boris Rhein, który zatwierdził projekt.

Źródło: media niemieckie

Podziel się:

Dodaj komentarz