You are currently viewing SCHLIERENZAUER Z NOWYM LETNIM KOMBINEZONEM ĆWICZY Z DZIEĆMI ORAZ MYŚLI O NADCHODZĄCYM SEZONIE

SCHLIERENZAUER Z NOWYM LETNIM KOMBINEZONEM ĆWICZY Z DZIEĆMI ORAZ MYŚLI O NADCHODZĄCYM SEZONIE

schlieri kd - SCHLIERENZAUER Z NOWYM LETNIM KOMBINEZONEM ĆWICZY Z DZIEĆMI ORAZ MYŚLI O NADCHODZĄCYM SEZONIE

Wczoraj austriaccy zawodnicy odbyli swoje letnie przygotowanie wyposażeniowe w małym miasteczku Dorf an der Pram w Górnej Austrii. Wszystkie gwiazdy, a wśród nich Gregor Schlierenzauer i narciarz alpejski Marcel Hirscher, byli tam, by dostać swoje kombinezony na letnie treningi. Odwiedzili także szkołę podstawową i zrobili z dziećmi kilka ćwiczeń, sprawiając im tym wielką radość. Oczywiście poruszyli także sprawę olimpiady, która rozpocznie się już za 9 miesięcy.

Austriaccy narciarze nie kryją swojej radości, wierząc, że Seefeld stanie się organizatorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019.
-„Seefeld to świetne miejsce na organizację tego typu imprezy. Wraz z oddaniem wniosku włączyliśmy się do gry” – powiedział dyrektor sportowy Hans Pum. Alpejskie tereny są rzeczywiście doceniane. Świadczyć może o tym chociażby organizacja MŚ w Narciarstwie Alpejskim 2013 w Schladming.

-„To jest na pewno dowód uznania dla osiągnięć i widocznego potencjału naszego zespołu”- powiedział Alexander Pointer, dodając: -„Mam nadzieję, że Mistrzostwa Świata są zachętą dla naszych zawodników do dalszej pracy i wysiłku."

Schlierenzauer również z optymizmem odnosi się do pomysłu organizacji MŚ w Seefeld, zwłaszcza zważywszy na to, iż sam pochodzi z Tyrolu i jest tam szczególnie doceniany. W jego sportowym dorobku brakuje już tylko olimpijskiego złota, ale jak sam podkreśla, zdobycie go jest jego celem numer jeden na przyszły sezon. Na chwilę obecną, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ustala dokładny przebieg letniego treningu.

-„Jako sportowiec zimowy masz ciężki trening w lecie. Trzeba bardzo solidnie pracować w tym okresie, by potem liczyć na dobre wyniki." – powiedział Schlierenzauer, którego zdjęcia z dziećmi na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Dor fan der Pram cieszą się dużym zainteresowaniem. Do końca maja skoczek nadal będzie odpoczywał, by później móc przejść do treningów. Zwycięzca 50-ciu konkursów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że olimpijskiego złota nie jest się w stanie przewidzieć.

-„Trzeba mieć dużo szczęścia w tym dniu X, ale dzięki ciężkiej pracy można liczyć na sukces." – powiedział.

Źródło: kleinezeitung.at

Podziel się:

Dodaj komentarz