ANDREAS WIDHOELZL w SZTABIE SZKOLENIOWYM REPREZENTACJI AUSTRII

ANDREAS WIDHOELZL w SZTABIE SZKOLENIOWYM REPREZENTACJI AUSTRII

Widhoelzl Andreas fot.Alexander.Nilssen - ANDREAS WIDHOELZL w SZTABIE SZKOLENIOWYM REPREZENTACJI AUSTRII

Andreas Widhoelzl dość niespodziewanie dołączył do kadry trenerskiej reprezentacji Austrii. Były znakomity skoczek będzie od teraz wraz z Alexandrem Diessem asystentem głównego  trenera kadry Alexandra Pointnera.

{jcomments on}

Powołanie na stanowisko drugiego asystenta trenera Pointnera Andreasa Widhoelzla jest niemałym zaskoczeniem. 36-letni były skoczek od czasu zakończenia kariery przeszedł jednak wszystkie szkolenia trenerskie, a przez ostatnie 3 lata pracował w gimnazjum sportowym w Stams. Teraz Widhoelzl nie kryje radości z otrzymanej nominacji.

Cieszę się, że jestem z powrotem w tym biznesie, po prawie pięcioletniej przerwie. Propozycje pomocy drużynie w sezonie olimpijskim otrzymałem wiosną i bez większego wahania się zgodziłem. To bardzo ekscytujące, że teraz będe uczestniczył w Pucharze Świata nie z pozycji skoczka tylko trenera. Postaram się wykorzystać swoją więdzę, aby wnieść do kadry świerzy powiew i pomóc jej w osiąganiu dobrych wyników. Już nie mogę się doczekać-powiedział mistrz olimpijski i mistrz świata.

Bardzo zadowolony z dołączenia Andreasa Widhoelzla do sztabu szkoleniowego reprezentacji jest Ernst Vettori-dyrektor sportowy w Austriackim Związku Narciarskim.

Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać do kadry trenerskiej wybitnego skoczka. Jestem przekonany, że Andreas Widhoelzl wniesie do drużyny swoje doświadczenie i nowe pomysły. To bardzo dobra wiadomość przed sezonem olimpijskim-powiedział Vettori.

źródło:skispringen.com

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz