ALEXANDER STOECKL DLA SkokiPolska: „CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA WYZWANIA, KTÓRE MAJĄ NADEJŚĆ”

ALEXANDER STOECKL DLA SkokiPolska: „CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA WYZWANIA, KTÓRE MAJĄ NADEJŚĆ”

stoeckl alexander b.leja - ALEXANDER STOECKL DLA SkokiPolska: "CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA WYZWANIA, KTÓRE MAJĄ NADEJŚĆ"

Choć minął zaledwie miesiąc od zakończenia sezonu 2012/2013 to prawie już wszystkie kadry zabrały się ostro do pracy. Nie może być inaczej z Norwegami. W specjalnym wywiadzie dla SkokiPolska trener norweskiej drużyny opowiada o planach na sezon letni, o Andersie Jacobsenie oraz czy zobaczymy jeszcze na skoczni Bjoerna Einara Romoerena. Zapraszamy do lektury!

 

SkokiPolska: Właśnie wrócił pan z wakacji. Czy jest pan już gotowy na nowy sezon i nowe wyzwania?

 Alexander Stoeckl: Tak, czuję się gotowy. Czekam z niecierpliwością na wyzwania, które mają nadejść już wkrótce.

 

SP: Znamy już nazwiska skoczków, którzy znajdą się w kadrze na sezon 2013/2014. Anders Jacobsen także się tam znalazł. Kiedy będzie on mógł wrócić do regularnych treningów?

AS: Jeśli chodzi o Jacobsena to planujemy wrócić do pełnych treningów w listopadzie. Na ten moment jest on w trakcie rehabilitacji, która będzie trwała dwa miesiące. Po tym czasie będzie mógł on wznowić lekkie treningi. Musimy dać temu wszystkiemu czas i zobaczyć jak wszystko się potoczy.

 

SP: Myśli pan, że będzie gotowy na Igrzyska Olimpijskie?

AS: Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, myślę, że będzie mógł wystartować w Sochi.

 

SP: A co z Bjoernem Einarem Romoerenem? Czy będziemy mieli jeszcze szansę zobaczyć go na skoczni?

AS: Mam nadzieję, że tak. Jest coraz bliższy powrotu do normalnego skakania i jego motywacja jak zwykle jest niezwykle wysoka.

 

SP: Zespół zaczął już przygotowania do sezonu letniego. Pracujecie nad czymś szczególnym?

AS: Jak na razie nie pracujemy nad niczym konkretnym czy specjalnym. Skupiamy się teraz na treningu fizycznym. W maju wracamy na skocznię i zaczynamy trening praktyczny. Mamy także zaplanowane obozy szkoleniowe w trakcie lata, tak jak w zeszłym roku. No i oczywiście weźmiemy udział w Letnim Grand Prix.

 

SP: Czy planujecie obozy poza granicami Norwegii? Tak jak w ubiegłym roku?

AS: Tak, będą obozy nie tylko w Norwegii. Wyjedziemy przede wszystkim do Niemiec i Austrii. Myślę, że wybierzemy się jeszcze gdzieś ale to w późniejszym czasie.

 

SP: Letnie Grand Prix zaczyna się już za 3 miesiące. Czy cała kadra będzie brała w nim udział?

AS: Jak na razie plan jest taki, że wszyscy będą startować. Może nie we wszystkich konkursach ale w większości.

 

SP: Jeszcze pytanie dotyczące nowych przepisów. Co pan sądzi o braku możliwości obniżenia belki przez trenerów oraz o redukcji liczby sędziów? Czy są to dobre pomysły?

AS: Będziemy mieli szansę wypróbowania nowych przepisów na LGP i ocenienie ich. Myślę, że ocenianie przez trzech sędziów byłoby bardziej sprawiedliwe lecz, żaden z nich nie mógłby popełnić żadnego błędu.

 

rozmawiała Maria Grzywa

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz