You are currently viewing SKŁADY KADR POLSKICH SKOCZKÓW NA SEZON OLIMPIJSKI 2013/2014

SKŁADY KADR POLSKICH SKOCZKÓW NA SEZON OLIMPIJSKI 2013/2014

kruczek lukas bl - SKŁADY KADR POLSKICH SKOCZKÓW NA SEZON OLIMPIJSKI 2013/2014

W sezonie 2013/2014 Polski Związek Narciarski postanowił objąć programem szkolenia osiemnastu skoczków. Zawodnicy będą podzieleni na trzy grupy: kadrę narodową, młodzieżową oraz juniorską. Głównodowodzącym całej ekipy będzie trener kadry A Łukasz Kruczek, który omówił wprowadzone zmiany.

{jcomments on}

Najważniejszą ekipą będzie oczywiście kadra narodowa, której trzon nie zmienił się w porównaniu z poprzednim sezonem. Jej zawodnikami będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus. 

– W ramach tej pierwszej ekipy nastąpi podział wśród trenerów na mniejsze grupy, by było lepsze szkolenie, większa indywidualizacja, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie – tłumaczy trener kadry narodowej Łukasz Kruczek.

Kadrę młodzieżową w tym sezonie trenować będzie Robert Mateja, a jego asystentem zostanie Piotr Fijas, zaś jej skład będzie wyglądał następująco: Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek, Grzegorz Miętus, Jan Ziobro, Stefan Hula oraz Łukasz Rutkowski.

Druga grupa praktycznie pokrywa się z Rankingiem PZN i po raz pierwszy zagościł w niej junior – Klemens Murańka – dodał Łukasz Kruczek.

Z kolei o sile kadry juniorskiej stanowić będą szkoleni już: Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun i Stanisław Biela oraz zawodnicy, którzy zostali po raz pierwszy objęci programem PZN - Jakub Wolny, Przemysław Kantyka, Adam Ruda, Krzysztof Leja. Jej opiekunem zostanie dotychczasowy asystenty Mateji Maciej Maciusiak. Zatrudniono również nowego serwismena - Kamila Skrobota, który będzie przygotowywał narty dla juniorów. 

Taki skład oznacza, że w programie szkolenia zabrakło miejsca  dla Jakuba Kota, Andrzeja Zapotocznego, Mateusza Kojzara i Szymona Szostoka.

- Nie możemy rozciągać kadry w nieskończoność z tego względu, że wtedy zawsze będą poszkodowani zawodnicy w grupie. Zbyt duża ilość osób w kadrze nie wpływa korzystnie na szkolenie - tłumaczy taką decyzję trener Kruczek.

Już niedługo zawodnicy będą mieli okazję odbyć pierwsze zagrupowanie na skoczni tej wiosny.

- Spotykamy się 3 czerwca na krótkich testach motorycznych, a dzień później pojawimy się na skoczni. W tej chwili zawodnicy już rozpoczęli trening ogólnorozwojowy. W tym sezonie dokonalismy pewnych modyfikacji treningu motorycznego, ponieważ najmłodsza grupa również bezie korzystać z tego samego konsultatna Michała Wilka - dodał Łukasz Kruczek.

Cała osiemnastka objęta programem szkolenia będzie miała zimą szansę regularnych startów, ponieważ prawdopodobnie zmienią się zasady udziału w zawodach FIS.

- W tym roku będziemy nie tylko chcieli, ale i musieli startować w zawodach FIS Cup z tego względu, że będzie on brany pod uwagę przy obliczaniu kwoty startowej danego kraju na Puchar Kontynentalny. Oficjalnie zostanie to potwierdzonie na zjeździe FIS w Dubrowniku - zakończył trener kadry narodowej.

Całą wypowiedź Łukasz Kruczka możecie przeczytać TUTAJ.

 

Składy kadr Polaków na sezon 2013/2014:

 • Kadra narodowa:
  • Trener: Łukasz Kruczek
  • Zawodnicy: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus
 • Kadra młodzieżowa:
  • Trener: Robert Mateja (asystent trenera: Piotr Fijas)
  • Zawodnicy: Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek, Grzegorz Miętus, Jan Ziobro, Stefan Hula, Łukasz Rutkowski
 • Kadra juniorska:
  • Trener: Maciej Maciusiak
  • Zawodnicy: Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Stanisław Biela, Jakub Wolny, Przemysław Kantyka, Adam Ruda, Krzysztof Leja

 Źródło: pzn.pl

 

 

 

Dodaj komentarz