You are currently viewing CZESZKI Z NOWYM TRENEREM W ROKU OLIMPIJSKIM

CZESZKI Z NOWYM TRENEREM W ROKU OLIMPIJSKIM

triplat matjaz manuguf - CZESZKI Z NOWYM TRENEREM W ROKU OLIMPIJSKIM

W przeciągu dwóch ostatnich lat, trzyosobowy zespół czeskich skoczkiń pracował pod kierownictwem Jaroslava Šimka, w nadchodzącym, olimpijskim roku, Czeszki poprowadzi Słoweniec, Matjaž Triplat. 

 

Słoweniec będzie pracował z czeskimi skoczkiniami nad profesjonalnym podejściem do treningu tak by miały możliwość wystartowania w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi i osiągnięciu dobrego wyniku oraz nad zredukowaniem wagi. W pracy trenerowi pomoże asystentka, którym pozostanie Kamila Rajdlová. Triplat od sezonu 2009/2010 do zakończenia minionego sezonu Pucharu Świata, pracował ze słoweńskimi skoczkiniami, które pod jego kierownictwem osiągały sukcesy. Ustępujący trener, Šimek, będzie pracował w Dukli Liberec i jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, wspomoże kadrę Czeszek. 

Czesi chcą wystawić do startu w Igrzyskach pięć zawodniczek. Podstawę kadry prowadzonej przez Słoweńca mają stanowić tak jak w zeszłym roku, trzy skoczkinie: Michaela Doleželová, Lucie Míková, Vladěna Pustková. Celem uzupełnienia olimpijskiego składu brane są też pod uwagę cztery inne panie: Barbora Blažková, Zdena Pešatová, Karolína Indráčková i Michaela Rajnochová. 

Źródło: sportovninoviny.cz

 

 

 

Dodaj komentarz