JANNE AHONEN: „JESTEM w ŚWIETNEJ FORMIE, INTERESUJĄ MNIE TYLKO MEDALE”

JANNE AHONEN: „JESTEM w ŚWIETNEJ FORMIE, INTERESUJĄ MNIE TYLKO MEDALE”

Ahonen Janne S.Piwowar - JANNE AHONEN: "JESTEM w ŚWIETNEJ FORMIE, INTERESUJĄ MNIE TYLKO MEDALE"

Powrót Janne Ahonena do skoków narciarskich zdaje się dzielić narciarskie środowisko. Jedni uważają, że Fin rozmieni swoją karierę na drobne i osłabi wizerunek swojej sportowej legendy, inni są zadowoleni, że po raz kolejny zobaczą „Maskę” na rozbiegu i życzą mu olimpijskiego medalu. Sam Ahonen entuzjastycznie podchodzi do swojego powrotu i jak sam twierdzi – jest zaskoczony, że tak szybko udało mu się wrócić do dobrego poziomu skakania.

 

Ahonen w ciągu ostatnich kilku tygodni prowadził intensywne treningi na skoczni i poza nią. 

„Teraz jestem w świetnej formie, takiej w jakiej byłem za moich najlepszych czasów. Jestem zaskoczony, że dotarłem do tego poziomu tak szybko. Być może wpłynął na to całkowity odpoczynek fizyczny i psychiczny.” – mówi doświadczony zawodnik.

Jak mówi pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni, w jego wieku (36 lat), zawodnik musi zwracać uwagę na inne rzeczy niż młodsi skoczkowie, co wiąże się często z treningiem poza główną ekipą reprezentacyjną. Mimo wszystko zapowiada walkę o najwyższe cele:

„Nie interesuje mnie nic innego poza powrotem na szczyt. Oznacza to medale  z Igrzysk Olimpijskich, Pucharów Świata i innych zawodów. To jest moją motywacją.” – zapowiada Ahonen.

Źródło: yle.fi

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz