SKOCZKOWIE I SIATKARZE POMAGAJĄ PODOPIECZNYM ZACHODNIOPOMORSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI I DOROSŁYCH – MECZ GWIAZD

SKOCZKOWIE I SIATKARZE POMAGAJĄ PODOPIECZNYM ZACHODNIOPOMORSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI I DOROSŁYCH – MECZ GWIAZD

stoch champion a.kosman - SKOCZKOWIE I SIATKARZE POMAGAJĄ PODOPIECZNYM ZACHODNIOPOMORSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI I DOROSŁYCH - MECZ GWIAZD

Sportowcy często miewają ogromne serca pragnące czynić dobro. Kolejny raz mogliśmy się o tym przekonać w minioną sobotę, 25 maja. W Szczecinie został rozegrany mecz siatkówki pomiędzy gwiazdami skoków narciarskich a świata siatkówki. Bilety na to niezwykłe spotkanie rozeszły się na początku maja w ciągu dwóch godzin!

Mecz gwiazd został rozegrany już po raz czwarty, a turniej amatorów, którzy również grali dla hospicjum, po raz szósty. W hali Szczecińskiego Domu Sportu o godzinie 18.00 rozpoczęło się małe święto siatkówki w wykonaniu najbardziej znanych sportowców. Wydarzenie poprowadzili redaktor TVP Jarosław Marendziak oraz Crazy Cannons. Obchodzącemu tego dnia swoje 26-te urodziny Mistrzowi Świata w skokach narciarskich, Kamilowi Stochowi, kibice zaśpiewali gromkie „Sto lat!”.

Na parkiecie pojawili się polscy skoczkowie wraz z osobami ze sztabu kadry (Kamil Stoch, Jakub Kot, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Kacper Skrobot, Łukasz Gębala, Grzegorz Sobczyk). Ponadto siatkarki (m.in. Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot), Anita Kwiatkowska (Atom Trefl Sopot), Małgorzata Lis (PTPS Piła)) i siatkarze (m.in. Daniel Pliński (Skra Bełchatów), Marcin Wika (Delecta Bydgoszcz), Patryk Akala (Morze Bałtyk), Sebastian Świderski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Paweł Rusek (Trefl Gdańsk)). Nie mogło również zabraknąć trenerów: Piotra Makowskiego, Adama Grabowskiego, Mariusza Wiktorowicza, Jerzego Mostowskiego.

Sportowcy rozegrali cztery sety, jedynie pierwszy set był grany czysto siatkarsko, następne miały więcej elementów dobrej zabawy dla kibiców tłumnie zgromadzonych w hali oraz dla samych uczestników na parkiecie. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 – w końcu nie o sam wynik chodziło w tym meczu.

Dochód z biletów został przekazany na cele Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Oprócz tego sportowcy przekazali 60 gadżetów na licytacje Allegro, na hali można było nabyć różne pamiątki związane z wydarzeniem.

Skoczkowie i siatkarze podkreślają, że w Szczecinie chcą być, chcą robić coś dobrego dla potrzebujących.

„Rok temu po meczu powiedziałem, że wrócę. I jestem. Za rok też będę, jak mnie organizatorzy zaproszą. Jak nie zaproszą, też przyjadę! Będę się pchał oknami i drzwiami” – mówił Daniel Pliński.

Również Kamil Stoch deklarował identycznie: -„ Zaproszenie to tylko formalność. My wiemy, że mamy tu być. Wsiadamy całą ekipą w busa i jedziemy do Szczecina.”

Fotorelacje ze spotkania można zobaczyć m.in. TUTAJ i TUTAJ.

Źródło: salps.szczecin.pl / siatkarzedlahospicjum.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz