ŠPELA ROGELJ dla SkokiPolska: „NAPRAWDĘ TĘSKNIĘ ZA ZIMĄ”

ŠPELA ROGELJ dla SkokiPolska: „NAPRAWDĘ TĘSKNIĘ ZA ZIMĄ”

Rogelj Spela S.Piwowar - ŠPELA ROGELJ dla SkokiPolska: "NAPRAWDĘ TĘSKNIĘ ZA ZIMĄ"

Słowenka Špela Rogelj – jedna z najzdolniejszych skoczkiń-juniorek opowiedziała nam o skokach kobiet w Słowenii, oczekiwaniach dotyczących sezonu letniego i olimpijskiego oraz o współpracy z nowym trenerem kadry – Jože Berčičem.  

 

SkokiPolska: Ostatni sezon był najlepszym w Twojej karierze. Wraz z koleżankami zdobyłaś złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów, w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata zajęłaś 11. miejsce. Jak oceniasz ten sezon i co czujesz 2 miesiące po jego zakończeniu?

Špela Rogelj: Tak, to prawda. Ostatni sezon był moim najlepszym do tej pory. Poprawiłam skoki i byłam bardziej pewna mojej formy. Jestem trochę rozczarowana Mistrzostwami Świata Juniorów. Chciałam osiągnąć zbyt wiele i wykonałam jeden zły skok, który kosztował mnie utratę medalu. Ale i tak mamy złoto w drużynie, co jest naprawdę świetne. Teraz mogę powiedzieć, że naprawdę tęsknię za zimą.

 

SkokiPolska: Czy chciałabyś aby więcej konkursów rozgrywano na dużych skoczniach? Marzysz o lataniu?

Špela Rogelj: Byłoby miło mieć więcej konkursów na dużych skoczniach, ale trzeba to przejść krok po kroku. Oczywiście marzę o lataniu, ale myślę, że w tym momencie nie jesteśmy jeszcze przygotowane na skocznie mamucie. Jestem jednak pewna, że w kolejnych latach będziemy mogły na nich skakać.

 Rogelj Spela Stefan - ŠPELA ROGELJ dla SkokiPolska: "NAPRAWDĘ TĘSKNIĘ ZA ZIMĄ"

SkokiPolska: Od niedawna macie nowego trenera z którym już wcześniej pracowałaś. Myślisz, że współpraca z Jože Berčičem przyniesie dobre rezultaty?  

Špela Rogelj: Mamy nowego trenera i już rozpoczęłyśmy treningi z nim. Wszystko jest nowością dla nas i dla niego. Mamy trochę zmian w przygotowaniach i wszyscy zapoznajemy się z nowy systemem. Nie mogę  jeszcze nic powiedzieć o rezultatach, zobaczymy jak to będzie. 

 

SkokiPolska: Jakie masz plany związane z sezonem letnim? Czy rozpoczęłaś już treningi?

Špela Rogelj: Rozpoczęłam już przygotowania, chcę mocno popracować nad kondycją. Mam zamiar wystartować w Letniej Grand Prix, ale nie mam specjalnych celów na lato. Teraz muszę zająć się szkołą, zakończyć czwarty rok szkoły ekonomicznej i napisać maturę.

 

SkokiPolska: W nadchodzącym sezonie odbędzie się po raz pierwszy w historii konkurs kobiet o tytuł mistrzyni olimpijskiej. Jakie są twoje oczekiwania wobec niego, jak i całego zimowego sezonu?

Špela Rogelj: Igrzyska Olimpijskie to moje marzenie i zrobię wszystko  by być częścią drużyny olimpijskiej w następnym sezonie. Myślę, że wiele dziewczyn ma wysokie oczekiwania, oczywiście ja też. Ale na początku muszę dobrze skakać w Pucharze Świata, nie chcę skupiać się wyłącznie na Igrzyskach. W Pucharze Świata chcę być w pierwszej dziesiątce, może zdobyć jakieś podium. Chciałabym również przywieźć do domu o jeden medal więcej z MŚJ.

 

Rogelj S.Piwowar - ŠPELA ROGELJ dla SkokiPolska: "NAPRAWDĘ TĘSKNIĘ ZA ZIMĄ"

SkokiPolska: Skoki kobiet w Polsce są wciąż sportem niszowym , jak to wygląda w Słowenii, zważywszy na to, że macie bardzo silną drużynę?

Špela Rogelj: W Słowenii skoki kobiet stają się coraz bardziej popularne. Jesteśmy szczęśliwe, że mamy BTC, która jest sponsorem zawodów w Ljubnie. BTC robi wiele by promować skoki kobiet. Chciałabym aby więcej dziewczyn decydowało się na rozpoczęcie skakania, to nie jest tak niebezpieczne jak większość myśli!

 

SkokiPolska: Co przyciągnęło Cię do skoków narciarskich? Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z tą dyscypliną?

Špela Rogelj: Mogę powiedzieć, że skoki narciarskie mam we krwi. Mój tata również był skoczkiem. Kiedyś mówił: „Moje dzieci nie chcą skakać.”. Teraz ja i mój brat skaczemy, więc, nigdy nie mów nigdy. Ten rok jest dziesiątym, odkąd zaczęłam skakać.

 

rozmawiał Stefan Piwowar

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz