DANNEBERG NIE BĘDZIE JUŻ TRENEREM CHIŃSKICH SKOCZKIŃ

DANNEBERG NIE BĘDZIE JUŻ TRENEREM CHIŃSKICH SKOCZKIŃ

chiny - DANNEBERG NIE BĘDZIE JUŻ TRENEREM CHIŃSKICH SKOCZKIŃ

Jak poinformował serwis fisskijumping.com, Jochen Danneberg nie będzie już trenerem chińskiej kadry skoczkiń narciarskich. Decyzję taką podjął Chiński Związek Narciarski, czym zaskoczyli niemieckiego szkoleniowca, który przebywał na urlopie podczas którego chciał uporać się z problemami zdrowotnymi.

 

Danneberg był trenerem Chinek od lipca 2011 roku, przez ten czas tamtejsze zawodniczki dokonały sporego postępu. Podczas minionego sezonu jedna z jego podopiecznych – Qi Liu osiągnęła najlepszy rezultat chińskiej skoczkini w PŚ w historii – była 7. w Trondheim. Ostatecznie zakończyła sezon na 36. lokacie z 52 pucharowymi punktami.

Decyzja o nie przedłużeniu kontraktu została podjęta przez Chiński Związek Narciarski i przekazana Dannebergowi podczas zgrupowania Chinek w Japonii, w którym Niemiec nie mógł uczestniczyć z powodu problemów zdrowotnych.

„Byłem bardzo zaskoczony decyzją Związku” – przyznał szkoleniowiec i dodał – „Według mnie wszystko szło dobrze i byliśmy na dobrej drodze. Zobaczymy co będzie dalej. Zdecydowanie czuję się gotowy na podjęcie kolejnych zadań jako trener”.

Jak zapowiada Chiński Związek Narciarski – następny trener tamtejszych skoczkiń nie będzie z zagranicy.

Źródło: fisskijumping.com

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz