MARIO INNAUER ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

MARIO INNAUER ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

innauer - MARIO INNAUER ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

 Dość sensacyjne wieści dotarły do nas z Austrii. W przeszłości uważany za wielki talent Mario Innauer zakończył karierę skoczka narciarskiego. Głównym powodem takiej decyzji są problemy zdrowotne skoczka po kontuzji odniesionej podczas zawodów PK w Wiśle w 2011 roku.

{jcomments on}

23-latek od feralnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Wiśle cały czas nie mógł wrócić do przyzwoitej formy. Taki stan rzeczy utrzymywał się również przez cały sezon 2012/2013, w którym dopadły go kolejne problemy zdrowotne.

Jako sportowiec doskonale znam swoje ciało i potrafię wyciągnąć właściwe wnioski. Po dogłębnej analizie oraz przemyśleniach postanowiłem zakończyć karierę – tłumaczy swoją decyzję Innauer.

Austriacki skoczek swoje najbliższe plany wiąże z edukacją. Nie wyklucza, że po zdobyciu odpowiedniego wykształcenia będzie pracował jako trener.

Mario Innauer zadebiutował w Pucharze Świata podczas konkursu TCS w Innsbrucku w 2007 roku, gdzie zajął 16. lokate. Z kolei jego największym sukcesem w zawodach seniorskich było zajęcie piątego miejsca podczas konkursu w Neustadt w tym samym sezonie.

źródło: skispringen.com

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz