POLACY JUŻ WKRÓTCE WRACAJĄ DO TRENINGÓW w SZCZYRKU
Piotr Żyła, fot. Bartosz Leja

POLACY JUŻ WKRÓTCE WRACAJĄ DO TRENINGÓW w SZCZYRKU

Zyla Piotr B.Leja - POLACY JUŻ WKRÓTCE WRACAJĄ DO TRENINGÓW w SZCZYRKU

Powoli czas, kiedy skoczkowie odpoczywali i regenerowali siły po wyczerpującym sezonie dobiega końca. Do przygotowań wróci również polska kadra pod wodzą Łukasza Kruczka, która 3 czerwca zamelduje się w Szczyrku-Skalitem, gdzie odbędzie się pierwsze zgrupowanie rozpoczynające cykl przygotowań letnich. „Na razie zawodnicy są w trakcie realizacji programów indywidualnych, jestem z nimi w stałym kontakcie.” – mówi polski szkoleniowiec. Wiemy, że pierwsze skoki na igielicie oddał już Piotr Żyła.

  

„Nasze zajęcia w Szczyrku rozpoczną się od testów motorycznych, a po nich będziemy wchodzić na skocznie. Niektórzy zawodnicy wejdą na skocznie wcześniej niż zasadnicza część kadry” – komentuje sytuacje w drużynie Kruczek.

Piotr Żyła, znany z tego, że lubi aktywnie spędzać wolny czas i przepada za treningiem, jako jedyny z Polaków już rozpoczął treningi na skoczni Skalite. Na temat skoków Piotra wypowiedział się niedawno sam Adam Małysz.

Jestem pod wrażeniem jego formy, dalej dobrze skacze. Wcześniejsze rozpoczęcie skakania nie powinno mu zaszkodzić. Piotrek jest inny niż reszta kadrowiczów. Moim zdaniem ma siły na całe lata występów i znakomite predyspozycje. Jeśli poprawi trochę technikę, jest w stanie skakać jeszcze dużo, dużo lepiej” – powiedział Orzeł z Wisły.

Poza kadrą narodową także pozostałe grupy szkoleniowe rozpoczną w czerwcu przygotowania.

Źródło: fakt.pl

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz