OLIMPIJSKIE KRĄŻKI ZAPREZENTOWANE!

OLIMPIJSKIE KRĄŻKI ZAPREZENTOWANE!

medale soczi2014 - OLIMPIJSKIE KRĄŻKI ZAPREZENTOWANE!

Przed nami sezon olimpijski, którego zwieńczeniem będą Igrzyska Olimpijskie w Soczi w dniach 7-23 luty. Niewątpliwie jest to najważniejsza impreza roku dla wszystkich sportowców uprawiających zimowe dyscypliny. Celem zmagań oczywiście będą medale. Już wiemy jak będą wyglądać olimpijskie krążki!

Medale oficjalnie zaprezentowane zostały w Petersburgu. Prezes komitetu organizacyjnego Soczi 2014, Dmitry Chernyshenko, podkreślił oryginalność krążków. Rosja jest dużym krajem, prezentuje wiele kultur, grup etnicznych, krajobrazów co zostało odwzorowane na medalach.

Przepiękne krążki ukazują naturalne widoki Soczi: odbijające się promienie słońca od szczytów zaśnieżonych gór aż po piaski plaż Morza Czarnego. Na awersie medalu znajdują się koła olimpijskie, natomiast na rewersie prezentuje się nazwa dyscypliny sportowej w języku angielskim oraz logo Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Na obręczy medalu wygrawerowano oficjalną nazwę igrzysk w języku angielskim, rosyjskim i francuskim.

Medale powstały z projektu zespołu młodych rosyjskich projektantów z agencji reklamowej Leo Burnett. Krążki powstały z połączenia metalu i poliwęglanu. Na imprezę docelową zbliżającego się sezonu zimowego zostanie wyprodukowanych 1300 medali. Każdy z nich powstaje około 18 godzin, waży od 460 do 531 gram, ma grubość 10 mm oraz średnicę 100 mm.

Medale można zobaczyć TUTAJ

Sportowcy, niezależnie od miejsca na podium, mają o co walczyć! Medale są wyjątkowe!

Źródło: www.olympic.org / berkutschi.com / facebook.com/sochi2014

Podziel się:

Dodaj komentarz