You are currently viewing PIKNIK OLIMPIJSKI SOCZI 2014 W WARSZAWIE!

PIKNIK OLIMPIJSKI SOCZI 2014 W WARSZAWIE!

logo 14piknik olimpijski 560 - PIKNIK OLIMPIJSKI SOCZI 2014 W WARSZAWIE!

Do Igrzysk Olimpijskich w Soczi pozostało 253 dni. Sportowcy powoli rozpoczynają programy szkoleniowe by być w formie na imprezę docelową nadchodzącego sezonu. Polski Komitet Olimpijski nie zapomina również o kibicach. Nie lada gratka czeka 9 czerwca. W Warszawie odbędzie się 14. Piknik Olimpijski Soczi 2014!

Dzień pełen dobrej zabawy ze sportami olimpijskimi odbędzie się w żoliborskim Parku Kępa Potocka. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 18:30. Na kibiców czeka cała masa atrakcji! Podczas Pikniku będzie można spotkać sportowców uprawiających zimowe dyscypliny, medalistów poprzednich Igrzysk, jak również pretendentów do medalu tej zimy. Na uczestników będzie czekać ponad setka sportowców! Nie zabraknie biathlonistek, medalistek MŚ 2013: Krystyny Pałki, Moniki Hojnisz i Magdaleny Gwizdoń. Opowiadać o jeździe bobslejem będzie Dawid Kupczyk, a tajniki jazdy szybkiej na lodzie zdradzi Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak. Pojawią się również trener polskich skoczków – Łukasz Kruczek, były biathlonista – Tomasz Sikora oraz Sylwia Bogacka, która zdobyła srebrny medal w strzelectwie podczas Letnich Igrzysk w Londynie.

W trakcie trwania spotkania zaprezentowane zostanie miasto gospodarz Igrzysk Olimpijskich – Soczi oraz wszystkie olimpijskie dyscypliny znajdujące się w programie sportowych zmagań. Kibice będą mogli sami spróbować swoich sił w zimowych sportach – na terenie Parku znajdą się mini obiekty: strefa snowboardu, skocznia narciarska oraz sztuczne lodowisko! Będzie można również poznać letnie sporty znajdujące się w planie rozgrywek Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w specjalnie przygotowanych zabawach edukacyjnych w Strefie Idei Olimpijskiej PKOl. Do rozwiązania będzie krzyżówka której pytania związane są z Igrzyskami w Soczi oraz z osobą Pierre’a de Coubertina, inicjatora nowożytnych igrzysk olimpijskich, ponieważ Polski Komitet Olimpijski rok 2013 ogłosił właśnie rokiem barona de Coubertina. Będzie można również zakręcić olimpijskim kołem fortuny, zagrać w grę planszową „Kampania olimpijska” w której kibice poznają historię igrzysk, oraz porozmawiać z baronem de Coubertinem obecnym w Strefie!

„Przyszłość zależy od Was!” – słowa Pierre’a de Coubertina będą towarzyszyć wszystkim obecnym na Pikniku! Naprawdę warto tam być!

Mapa Parku.

Więcej informacji możecie znaleźć TUTAJ

Źródło: olimpijski.pl

Dodaj komentarz