FIŃSCY SKOCZKOWIE ZE STYPENDIAMI

FIŃSCY SKOCZKOWIE ZE STYPENDIAMI

happonen janne kd - FIŃSCY SKOCZKOWIE ZE STYPENDIAMI

Uprawianie sportów zimowych jest kosztowną inwestycją. Wiedzą o tym między innymi w Finlandii. 39 sportowców dostało sportowe stypendia. W tym gronie znajdują się również skoczkowie.

Minister Kultury i Sportu, Paavo Arhinmäki, przeznaczył łączną sumę 550 tysięcy Euro na sportowe stypendia dla 39 fińskich sportowców. Dodatkowo Fiński Komitet Olimpijski otrzymał 94 500 Euro do dalszej dystrybucji. Celem przyznania stypendiów jest zapewnienie stabilnej sytuacji ekonomicznej podczas sportowych przygotowań do kolejnego sezonu.

Stypendia są wolne od podatku, przyznawane od 1995 roku. Pojedyncze stypendium to suma rzędu od 10 tysięcy Euro (mały grant) do 20 tysięcy Euro. Kryteria które brano pod uwagę przy udzielaniu stypendiów to m.in. zdolności sportowe, sukcesy na arenie międzynarodowej w imprezach różnej rangi, przewidywania co do szans medalowych na zawodach.

Mniejszą kwotę (10 000 Euro) otrzymało 25 zawodników w tym skoczkowie: Janne Ahonen, Janne Happonen, Anssi Koivuranta, Ville Larinto oraz skoczkini Julia Kykkänen.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Źródło: noc.fi

Podziel się:

Dodaj komentarz