You are currently viewing KŁOPOTY SMS ZAKOPANE – SPORTOWCY CHCĄ POMÓC

KŁOPOTY SMS ZAKOPANE – SPORTOWCY CHCĄ POMÓC

sms zakopane - KŁOPOTY SMS ZAKOPANE - SPORTOWCY CHCĄ POMÓC

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem znalazła się w kłopotach finansowych i grozi jej likwidacja. Dlatego też Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Krystyna Pałka, Jagna Marczułajtis, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zamierzają apelować do minister sportu o większe wsparcie dla zakopiańskiej placówki.

To największa w Polsce tego typu placówka, która kształci zawodników w siedmiu dyscyplinach. -„Jesteśmy w dziesiątce najlepszych szkół sportowych, choć według komisji ministerstwa Sportu mamy najgorsze warunki szkoleniowe wśród 51 istniejących w kraju. Od kilku lat szkoła co roku kształci ok. 150 uczniów z sześciu województw. Jednak systematycznie spada dotacja z resortu i dlatego brakuje nam pieniędzy na szkolenie sportowców.” – komentuje Barbara Sobańska, dyrektor SMS.

-„Wszyscy nam, czyli absolwentom zakopiańskiej SMS, mówią, że jesteśmy „obrotnymi” ludźmi. Zgadzam się z tym w stu procentach. Ta szkoła nauczyła nas życia, w niej właśnie nauczyliśmy się radzić sobie w każdej sytuacji. Tworzyliśmy tu i tworzymy nadal, nawet rozsiani po świecie, jedną wielką sportową rodzinę. Trzymamy za siebie nawzajem kciuki, jesteśmy razem, gdy są sukcesy i gdy chwilowo ich brak. To jest niezwykle cenne” – tak wypowiada się Justyna Kowalczyk o swojej szkole.

W najbliższą sobotę (01.06.) w godz. 11-14 na stadionie i lodowisku Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem absolwenci szkoły wezmą udział w pikniku pod hasłem: „ Ćwicz z Mistrzem”. Tego samego dnia ma odbyć się konferencja z byłymi uczniami SMS Zakopane, której tematem jest „Co dalej z SMS Zakopane”.

Wieczorem w hotelu Mercure Kasprowy odbędzie się bal charytatywny na rzecz szkoły. -” Będziemy zbierać pieniądze na działalność sportową szkoły. Przeznaczymy je na stworzenie lepszych warunków dla młodzieży m.in. na zgrupowania letnie i specjalistyczne oraz zakup sprzętu sportowego, takiego jak obuwie i dresy dla najuboższych uczniów” – zapewnia Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Więcej o SMS Zakopane można znaleźć TUTAJ

Źródło: eurosport.onet.pl / krakow.sport.pl 

Dodaj komentarz