NIKŁE SZANSE NA UDZIAŁ JACOBSENA W IO 2014

NIKŁE SZANSE NA UDZIAŁ JACOBSENA W IO 2014

jacobsen anders st.piwowar - NIKŁE SZANSE NA UDZIAŁ JACOBSENA W IO 2014

Dwa tygodnie temu Anders Jacobsen przeszedł operację w norweskim szpitalu. Przeprowadził ją doświadczony chirurg, Lars Engebretsen. Chociaż zabieg przeszedł pomyślnie i nie pojawiły się żadne nieprzewidziane komplikacje, możliwość udziału Jacobsena w Soczi jest niewielka.

-„Anders nie będzie mógł skakać przynajmniej do grudnia. – zapowiada Engebretsen. – Leczenie po tak poważnym urazie trwa od 6 miesięcy do roku, ale Anders bardzo chce wrócić i jest zmotywowany do ciężkiej pracy.”– dodał chirurg.

Jak widać, zawody w Planicy nie dają o sobie zapomnieć. Kiedy w marcu norweskiego skoczka znoszono z terenu skoczni z pomocą specjalnych noszy, a w szpitalu w Ljubljanie zdiagnozowano zerwanie wiązadeł krzyżowych w kolanie, wiadomo było, że powrót do skoków i optymalnej formy będzie wymagał wiele czasu i poświęcenia. Nie chciano jednak zakładać najgorszej opcji – braku Jacobsena w kadrze na najważniejszą imprezę przyszłego sezonu.

Niestety, podczas gdy inni zawodnicy już trenują, 28-letni zawodnik ma przed sobą 4 tygodnie chodzenia o kulach, a potem intensywny program rehabilitacyjny. O miejsce w składzie może być naprawdę bardzo ciężko.

Źródło: sport.aftenposten.no

Podziel się:

Dodaj komentarz