You are currently viewing NIETYPOWE ZGRUPOWANIE KADRY AUSTRII

NIETYPOWE ZGRUPOWANIE KADRY AUSTRII

schlieri certak - NIETYPOWE ZGRUPOWANIE KADRY AUSTRII

Od niedzieli trwa pierwsze zgrupowanie narodowej kadry Austrii. Reprezentanci tego kraju trenują w Faak am see w Karyntii pod specjalna opieką producentów muzycznych oraz perkusisty Manuela Stixa. W programie znajdują się bowiem nie tylko skoki, treningi koordynacji i wzmocnienia kondycji, ale także zajęcia rytmiczne. Mają one na celu pomóc zawodnikom w przyszłości lepiej wyczuć właściwy momentu wybicia się z progu.

-„Przeniesienie między muzyką a sportem jest w mojej opinii bardzo duże. Dokonaliśmy przełomowych postępów z zawodnikami w odniesieniu do indywidualnej regulacji ich kończyn.” – powiedział Stix.

Pod wrażeniem nowej metody szkolenia jest także rekordzista świata w ilości pucharowych zwycięstw – Gregor Schlierenzauer. -„ Nawet w sporcie rytm ma wielkie znaczenie. Ponadto jest to pozytywna odmiana podczas ciężkich treningów”. – skomentował.

Podczas zgrupowania w Karyntii dopisują warunki pogodowe. -„Znaleźliśmy tu znowu świetne warunki do treningów. Dzięki temu odnaleźliśmy prawidłowy rytm dość szybko. Cała drużyna wypracowuje sobie umiejętności, które z pewnością zaprocentują na skoczni”. – przedstawił sytuację trener kadry Austrii Alexander Pointner.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz