TOM HILDE PRZESZEDŁ OPERACJĘ

TOM HILDE PRZESZEDŁ OPERACJĘ

Hilde Tom S.Piwowar - TOM HILDE PRZESZEDŁ OPERACJĘTo już druga kontuzja w norweskiej kadrze. Tom Hilde przeszedł dzisiaj operację stawu skokowego, na którego ból uskarżał się już od MŚ w Predazzo.

-Zrobiliśmy Tomowi wszystkie badania i żadne ze zdjęć rentgenowskich nie wykazało jakichkolwiek nieprawidłowości. To dziwna i trudna do wyjaśnienia sprawa, nawet nie wiem czy można nazwać to tak dokładnie kontuzją. Tom cały czas uskarża się na bóle w tej kostce. Podejrzewamy, że może być to coś związanego ze ścięgnami ale to są tylko przypuszczenia. Konieczny jest zabieg aby zobaczyć co tam „siedzi” w środku – powiedział lekarz reprezentacji Torbjoern Haugen.

Hilde dotychczas cały czas trenował i odbywał regularne zgrupowania z kadrą. Lecz jak mówi sam zawodnik podczas skoku, przede wszytkim przy zeskoku odczuwa silny ból.

-Kiedy ostatni raz z nim rozmawiałem, mówił, że ból ten jest znacznie słabszy niż w przeszłości i, że dopiero na dniach została podjęta decyzja o operacji – podsumował Haugen.

Hilde doznał urazu na treningu podczas gry w siatkówkę w lutym na MŚ w Predazzo. Jak przyznał sam skoczek nie było żadnej przyczyny ani urazu. Pojawiły się natomiast bóle, które zawodnik odczuwa do dzisiaj.

 

vg.no

Podziel się:

Dodaj komentarz