ZASADY DOBORU CZŁONKÓW EKIPY USA NA IO SOCZI 2014

ZASADY DOBORU CZŁONKÓW EKIPY USA NA IO SOCZI 2014

hendrickson sarah s.piwowar - ZASADY DOBORU CZŁONKÓW EKIPY USA NA IO SOCZI 2014

Już pod koniec grudnia, w Park City (USA), amerykańscy zawodnicy staną do zawodów o bilety na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Zmagania skoczków narciarskich i kombinatorów norweskich podczas eliminacji olimpijskich, oglądać będzie można 28 i 29 grudnia w telewizji NBC.

Ten wyjątkowy konkurs odbędzie się w Utah Olympic Park, gdzie w 2002 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City nasz „Orzeł z Wisły” wywalczył srebro i brąz. Zwycięzcy tych konkursów zapewnią sobie miejsce w zespole olimpijskim, natomiast reszta będzie musiała o nie walczyć poprzez dobre występy w Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym.

Mistrzyni Świata, Sarah Hendrickson, wypowiedziała się o tym pomyśle w komunikacie prasowym: – „Pamiętam, jak wszyscy przyjeżdżali do mojego miasta rodzinnego, Park City, na Igrzyska w 2002 roku. Ciężko mi opisać uczucie, które towarzyszy temu, iż po 12 latach będę walczyła o miejsce w drużynie olimpijskiej i prawdopodobnie przyjdzie mi reprezentować mój kraj na możliwie największej sportowej imprezie. Czuję coraz bardziej podekscytowana i zmotywowana do ciężkiej pracy aż do tego momentu, bowiem czekam już na grudzień i eliminacje olimpijskie. To było moje wielkie marzenie znaleźć się w drużynie i z pewnością nie będzie o to łatwo.”

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz