ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o ZGRUPOWANIU w SZCZYRKU oraz o LGP w WIŚLE

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o ZGRUPOWANIU w SZCZYRKU oraz o LGP w WIŚLE

kruczek wisla sp - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o ZGRUPOWANIU w SZCZYRKU oraz o LGP w WIŚLE

Polska kadra skoczków wraz z trenerem Łukaszem Kruczkiem zakończyła w Szczyrku pierwsze zgrupowanie przed letnim sezonem skoków. „Przede wszystkim celem tej akcji jest swego rodzaju wdrożenie się do systematycznego treningu, dopasowanie i sprawdzenie sprzętu, przeprowadzenie testu.” – powiedział nam szkoleniowiec brązowych medalistów drużynowych Mistrzostw Świata.

 

SkokiPolska: Jak podsumowałby Pan to zgrupowanie, czy wszystkie zadania założone na ten obóz zostały wykonane i czy każdy z zawodników miał jakieś konkretne zadania postawione przez Pana?

Łukasz Kruczek: Absolutnie nie, to pierwsze zgrupowanie. Jak co roku zresztą, ma całkiem inne zadanie. Przede wszystkim celem tej akcji jest swego rodzaju wdrożenie się do systematycznego treningu, dopasowanie i sprawdzenie sprzętu, przeprowadzenie testu. Strona techniczna ma tutaj drugorzędne znaczenie.

 

SkokiPolska: Którzy z zawodników wyróżnili się na zgrupowaniu?

Łukasz Kruczek: Nie przeprowadzaliśmy tego typu oceny, ani systematyzacji.

 

SkokiPolska: Czy po zawodnikach widać jeszcze odprężenie między sezonami, elementy „luzu”, czy raczej jest już pełna mobilizacja?

Łukasz Kruczek: Już jest pełna mobilizacja i duże zaangażowanie w podejściu do treningu i w samym treningu.

 

SkokiPolska: Jakie są plany jeśli chodzi o zgrupowania i czy będą zgrupowania łączone – z grupami młodzieżowymi?

Łukasz Kruczek: Najbliższe będzie podzielone, ale bardziej pod kątem zawodów jakie są w najbliższych terminach. Zawodnicy, których mamy w planie na starty w Letnim Pucharze Kontynentalnym będą trenować wspólnie w Stams, pozostali natomiast będą w Ramsau.

 

SkokiPolska: Ma Pan już jakieś założenia dotyczące startów Polaków na LGP?

Łukasz Kruczek: Jak już mówiłem wcześniej, takie założenia były już postanowione w sezonie zimowym i o nich wspominałem. Najmocniejsi nasi zawodnicy będą startować tylko w europejskich Grand Prix – początkowy period i ostatnie starty.

 

SkokiPolska: Do Pucharu Świata została przywrócona Wisła, jak Pan to skomentuje?

Łukasz Kruczek: Ona nigdy z niego nie wypadła. To co było pokazane po kwietniowych komisjach to były tylko propozycje (tzw. DRAFT). O wyglądzie kalendarza i innych kwestiach decyduje kongres. Media podnieciły się newsem i tyle. Teraz będzie dokładny kalendarz o którym będzie mówić, że jest pewny.

 

rozmawiał Bartosz Leja 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz