SŁOWEŃSKI TRENER AMERYKAŃSKICH SKOCZKÓW W…EUROPIE

SŁOWEŃSKI TRENER AMERYKAŃSKICH SKOCZKÓW W…EUROPIE

usa - SŁOWEŃSKI TRENER AMERYKAŃSKICH SKOCZKÓW W...EUROPIE

 

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych wzbogaciła się o nowego trenera. Funkcję szkoleniowca bazującego w Europie i ściśle współpracującego z głównym trenerem kadry Clintem Jonesem objął dziś Bine Norčič.Norčič wychował się w słoweńskim Kranju. Jest absolwentem Uniwersytetu w Lublanie. W 2010 ukończył go z tytułem profesora wychowania fizycznego. W latach 2007-2013 pełnił funkcję trenera kadry Turcji.
Był również osobistym trenerem Jerneja Damjana i szkoleniowcem słoweńskiej kadry B wraz z Ari-Pekką Nikolą. W latach 1992-2004 był czynnym skoczkiem narciarskim. Trzykrotnie wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego. Jest synem byłego skoczka i trenera nieżyjącego już Bogdana Norčiča.


„Naprawdę prowadziliśmy światowe poszukiwania do obsadzenia tej pozycji i znaleźliśmy osobę, która idealnie pasuje do tej pracy. Bine posiada wspaniałą mieszankę umiejętności, w tym oświadczenie w trenowaniu, pracę z elitą zawodników, wysokie umiejętności techniczne i całkowite zrozumienie natury Pucharu Świata i konkursów międzynarodowych. Bine będzie idealnym uzupełnieniem naszych pracowników, jego wiedza pozwoli nam na utrzymanie najlepszego z możliwych poziomów szkoleniowych dla naszych sportowców, co pozwoli nam na dalsze postępy. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że zgodził się dołączyć do naszego programu.” – mówi dyrektor Sportowy reprezentacji USA, Alan Johnson.

Bine Norčič powiedział dziś, że jest bardzo podekscytowany przyjęciem pozycji w rozwojowym programie USA:  „Włożę wszelkie wysiłki i udostępnię 10 lat mojego doświadczenia trenerskiego dla grupy młdych, utalentowanych zawodników, którzy mają poparcie entuzjastycznego zespołu i to czego potrzeba do osiągniecia sukcesu. Trzeba powiedzieć, że praca z drużyną Stanów Zjednoczonych Ameryki jest chyba największym zaszczytem jaki może spotkać międzynarodowego trenera”.

Norčič rozpocznie swoją pracę w trybie natychmiastowym.

 

źródło:usaskijumping.org 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz