FINOWIE PO PIERWSZYM ZGRUPOWANIU

FINOWIE PO PIERWSZYM ZGRUPOWANIU

Ahonen Janne.Kata.Deak - FINOWIE PO PIERWSZYM ZGRUPOWANIU

Dobre wieści nadchodzą z Finlandii. Ekipa Pekki Niemelä jest już po pierwszym zgrupowaniu (10-13 czerwca). Czterodniowe szkolenie odbyło się w Kuopio, a trener i sami zawodnicy są z niego bardzo zadowoleni. Kibice mogą zobaczyć zdjęcia z przebiegu treningów.

Finowie na zgrupowaniu zjawili się całym składem (kadra A), nie zabrakło powracającego do sportu po przerwie Janne Ahonena, który wytrwale dąży do uzyskania optymalnej formy oraz wracających po kontuzjach Happonena i Koivuranty. W pierwszym obozie uczestniczyli również trenerzy osobiści skoczków oraz reprezentant Estonii, Kaarel Nurmsalu.

Podczas zgrupowania skoczkowie brali udział na zajęciach w siłowni, trenowali imitację skoków, grali w piłkę nożną oraz oddawali skoki na igielicie. Główny szkoleniowiec jest zadowolony z przebiegu treningów: –„Obóz jako całość oceniam dobrze. Janne Ahonen jest w dobrej dyspozycji, Olli Muotka czyni postępy w szkoleniu, Janne Happonen również trenuje ale nie osiągnął jeszcze odpowiedniego poziomu, nie skacze razem z kolegami.”

Finowie nie zamierzają zwalniać i już za 10 dni wyruszają na kolejne zgrupowanie, tym razem zagraniczne. W dniach 24 czerwca – 4 lipca fińscy skoczkowie będą trenować w Oberstdorfie.

Finowie podzielili się również z kibicami zdjęciami autorstwa Ville Kantee ze zgrupowania, można je obejrzeć na Oficjalnym Profilu FB Ski Jumping Team Finland.

Źródło: finnjumping.fi / Facebook.com

Podziel się:

Dodaj komentarz