You are currently viewing POZNAJCIE GUSTAWA – OFICJALNĄ MASKOTKĘ LGP W WIŚLE

POZNAJCIE GUSTAWA – OFICJALNĄ MASKOTKĘ LGP W WIŚLE

Do Letniej Grand Prix w Wiśle pozostały już niecałe dwa miesiące. Do tej pory na każde zawody zapraszał gości Wiślaczek – maskotka Wisły, lecz niedawno dołączył do niej Gustaw.

Głównym zadaniem Gustawa jest promowanie idei segregowania śmieci i postaw proekologicznych. Tego lata sympatyczny stworek będzie uczył górali i letników ekologii, a przy okazji stanie się twarzą Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, jakie odbędzie się w sierpniu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W trakcie imprezy Gustaw będzie integrował się z kibicami, a także uczestniczył w sesji zdjęciowej z naszymi skoczkami. Jest to projekt trzech studentek, stworzony na potrzeby pracy dyplomowej.

„Maskotka ma duży brzuszek niczym kontener, długie łapki żeby złapać śmieci i duże oczy, aby je zobaczyć. Na brzuszku ma naszyte logo Wisły – czyli miejsca narodzin. Akcja będzie skierowana przede wszystkim dla najmłodszych, bo z nich pomocą trzeba kształtować właściwe postawy u dorosłych. Z akcji promocyjnych wymyśliłyśmy m.in. czytanie bajek z Gustawem na wiślańskim rynku. Pomysłów jest wiele. Już mogę zdradzić, że Gustaw zaprzyjaźnił się z akcją we Wrocławiu – Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci." – przyznała Katarzyna Koczwara jedna z opiekunek Gustawa.

Maskotka spotkała się już m.in. z polskimi skoczkami oraz urzędnikami FIS - Walterem Hoferem i Agnieszką Baczkowską. Odwiedziła również Artura Andrusa czy Jaromíra Nohavica. Przy okazji Gustaw odwiedza duże miasta tj. Londyn i sprawdza jak mają się tam sprawy segregacji śmieci.

Maskotkę będzie można wylicytować na charytatywnej aukcji dla chorej Marzeny Erm.

Gustawa w całej okazałości  oraz między innymi z naszymi skoczkami i trenerem Kruczkiem można zobaczyć TUTAJ. Zapraszamy do polubienia Gustawa :)

Źródło: winterszus.pl / facebook.com

Dodaj komentarz