You are currently viewing SŁOWEŃSKIE NIEPOKOJE CO DO NOWEGO KALENDARZA, FIS DEKLARUJE ZMIANY

SŁOWEŃSKIE NIEPOKOJE CO DO NOWEGO KALENDARZA, FIS DEKLARUJE ZMIANY

tepes anja piwowar.s - SŁOWEŃSKIE NIEPOKOJE CO DO NOWEGO KALENDARZA, FIS DEKLARUJE ZMIANY

Kalendarz na trzeci sezon PŚ kobiet napotyka coraz więcej krytycznych głosów. Słoweńska kadra kobiet narzeka na wielkie odległości, które będzie musiała pokonać w nadchodzącym sezonie, szczególnie ze skoczni rosyjskich i amerykańskich. Z pomocą przychodzi FIS, który zamierza zmniejszyć dystans pokonywany przez drużyny pań.

 

Na połowę grudnia zaplanowane są konkursy w kanadyjskim Vancouver. Kolejne miałyby się odbyć na nowym obiekcie Czajkowskim, a następne w Lillehammer. Nakłady finansowe na, szczególnie na przeloty okazałyby się bardzo wysokie. Wśród Słoweńców słychać głosy niezadowolenia takim kształtem kalendarza-„ Niektórzy z nas nie pozwolą sobie na takie wycieczki. Po zobaczeniu kalendarza  zdałem sobie sprawę, że trzy czwarte kosztów wydaliśmy na bilety lotnicze”– stwierdził dla siol.net Jože Berčič, skaczący trener kadry słoweńskich dziewcząt.

Z pomocą dla dziewczyn przychodzi Międzynarodowa Federacja Narciarska. Aby skrócić dystans pokonywany przez reprezentacje, po konkursach w Vancouver kolejne zostaną rozegrane nie w Czajkowskim, a w Hinterzarten. (21 i 22 grudnia).

Pierwszy oficjalny kalendarz PŚ pań można podejrzeć TUTAJ.

źródło: siol.net

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz